Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: Rebelianci zajęli bazę lotniczą w pobliżu Damaszku, wg opozycji

0
Podziel się

Syryjscy rebelianci zajęli w niedzielę bazę lotniczą sił rządowych na
przedmieściach Damaszku, z której później się wycofali niszcząc kilka śmigłowców i zabierając
amunicję - poinformowały źródła związane z opozycją.

bCXKABSJ

Syryjscy rebelianci zajęli w niedzielę bazę lotniczą sił rządowych na przedmieściach Damaszku, z której później się wycofali niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję - poinformowały źródła związane z opozycją.

Podczas ataku zginęło co najmniej 15 rebeliantów i ośmiu żołnierzy syryjskiej armii. "Zajęcie tej bazy było ciosem w morale reżimu, bo położona jest ona blisko centrum syryjskiej stolicy" - powiedział szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

Po kilku godzinach rebelianci wycofali się jednak z tego obiektu, wcześniej niszcząc kilka śmigłowców i zabierając amunicję.

Siły opozycyjne coraz częściej atakują bazy lotnicze syryjskiej armii, głównie przy granicy z Turcją, gdyż śmigłowce i samoloty bojowe są dla nich największym zagrożeniem.

bCXKABSL

Tymczasem lotnictwo syryjskie zbombardowało w niedzielę jedną z wiosek położonych w pobliżu Damaszku. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, podczas ataku zginęło co najmniej ośmioro dzieci.

Z najnowszych danych tej organizacji wynika, że w wyniku konfliktu w Syrii od połowy marca 2011 roku straciło życie już ponad 40 tys. ludzi. (PAP)

12705356

bCXKABTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)