Notowania

wiadomości
16.03.2011 12:03

Syria: Siły bezpieczeństwa rozpędziły protest w Damaszku

Syryjskie siły bezpieczeństwa rozpędziły w środę ok. 150 demonstrantów protestujących przed MSW w Damaszku. Manifestanci domagali się zwolnienia więźniów politycznych - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Syryjskie siły bezpieczeństwa rozpędziły w środę ok. 150 demonstrantów protestujących przed MSW w Damaszku. Manifestanci domagali się zwolnienia więźniów politycznych - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków. *

Do rozpędzenia manifestacji siły bezpieczeństwa użyły pałek. Co najmniej jeden z uczestników protestu został uderzony w głowę - poinformowali świadkowie. Dodali, że co najmniej pięciu demonstrantów zostało zatrzymanych.

Według agencji AFP, w manifestacji udział wzięli rodzice więzionych.

Z kolei kilkadziesiąt osób uczestniczyło w manifestacji poparcia dla prezydenta Syrii Baszara el-Asada; doszło do niej w tym samym miejscu w centrum miasta.

Ostatnie demonstracje antyrządowe w Damaszku miały miejsce na początku lutego.

Autorytarny prezydent Syrii odrzuca apele o swobody polityczne i wtrąca do więzienia krytyków swego reżimu.

Organizacja obrońców praw człowieka Human Rights Watch informowała w lutym, że syryjskie siły bezpieczeństwa nękały tych, którzy próbowali gromadzić się, by wyrazić poparcie dla antyprezydenckich protestów w Egipcie.(PAP)

cyk/ kar/

8561919 8562049 8561914 8562233

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz