Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syria: TV pokazała Asada po doniesieniach opozycji o ataku na niego

0
Podziel się:

Syryjska telewizja państwowa wyemitowała w czwartek
materiał, w którym widać jak prezydent Baszar el-Asad modli się w jednym z meczetów w Damaszku z
okazji końca ramadanu. Wcześniej opozycja doniosła o ataku przeprowadzonym na konwój pojazdów z
Asadem.

bEsArQeZ

Syryjska telewizja państwowa wyemitowała w czwartek materiał, w którym widać jak prezydent Baszar el-Asad modli się w jednym z meczetów w Damaszku z okazji końca ramadanu. Wcześniej opozycja doniosła o ataku przeprowadzonym na konwój pojazdów z Asadem.

Jedna z organizacji zbrojnych wchodzących w skład sił rebelianckich poinformowała agencję Reuters o ostrzelaniu prezydenckiej kolumny zmierzającej do meczetu.

"Po ustaleniu czasu i trasy przejazdu konwoju, w którym jechał Baszar el-Asad, teren ten został ostrzelany. Teraz modlimy się do Boga i czekamy na doniesienia z terenu o rezultacie ataku" - poinformowała brygada Tahrir al-Szam, należąca do Wolnej Armii Syryjskiej.

bEsArQfb

Krótko po nadaniu tego komunikatu telewizja państwowa pokazała Asada, który obok wielkiego muftiego Syrii uczestniczy w modlitwach z okazji Id al-Iftir, trzydniowego święta kończącego święty dla muzułmanów miesiąc ramadan. Nie widać, by odniósł obrażenia.

Według stacji telewizyjnej modły, w których udział wziął prezydent, odbyły się w meczecie Anas bin Malik w dzielnicy Malki na północnym zachodzie syryjskiej stolicy, gdzie położona jest też rezydencja Asada.

Było to trzecie wystąpienie publiczne szefa państwa syryjskiego od ponad tygodnia. W konflikcie w Syrii, który rozpoczął się w marcu 2011 roku, zginęło już ponad 100 tys. osób. (PAP)

akl/ ap/

bEsArQfh

14344334 14344334 14344528

bEsArQfC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)