Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria: WAS nie wstrzyma walk na czas Genewy 2

0
Podziel się

Szef Wolnej Armii Syryjskiej poinformował we wtorek, że siły
rebelianckie nie wezmą udziału w planowanej na 22 stycznia międzynarodowej konferencji pokojowej
ws. Syrii, Genewa 2, i w czasie rozmów będą kontynuowały walkę, by obalić prezydenta Baszara
el-Asada.

bErjrwBN

Szef Wolnej Armii Syryjskiej poinformował we wtorek, że siły rebelianckie nie wezmą udziału w planowanej na 22 stycznia międzynarodowej konferencji pokojowej ws. Syrii, Genewa 2, i w czasie rozmów będą kontynuowały walkę, by obalić prezydenta Baszara el-Asada.

"Nie ma odpowiednich warunków na rozmowy Genewa 2 w tym terminie i my, siły rewolucyjne i wojskowe, nie weźmiemy udziału w konferencji" - powiedział telewizji Al-Dżazira generał Salim Idriss.

"Nie wstrzymamy walk ani podczas negocjacji w Genewie, ani po nich. To, czym się martwimy, to uzyskanie broni dla naszych bojowników" - podkreślił.

bErjrwBP

Od dawna zapowiadana konferencja Genewa 2 ma odbyć się 22 stycznia, o czym w poniedziałek poinformował sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Kwestią sporną między inicjatorami konferencji - USA a Rosją - jest udział w niej Iranu, który jest sojusznikiem reżimu w Damaszku.

USA i rządy europejskie stoją na stanowisku, że Iran mógłby wziąć udział w tych rozmowach, jeśli zaakceptowałby postanowienia z czerwca 2012 roku dotyczące powołania w Syrii rządu tymczasowego z pełnią władzy wykonawczej, w tym kontrolą nad wojskiem i służbami bezpieczeństwa. (PAP)

cyk/ ro/

1514285 arch.

bErjrwCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)