Notowania

zamieszki w syrii
24.04.2011 08:20

Syria wciąż niespokojna. Aresztowania

Syryjska tajna policja urządziła nalot na domy na przedmieściach stolicy, Damaszku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

[aktualizacja: 11:19]

Syryjska tajna policja urządziła w nocy z soboty na niedzielę nalot na domy na przedmieściach stolicy, Damaszku, i aresztowała działaczy opozycji mieszkających w tym rejonie - poinformowali w niedzielę nad ranem obrońcy praw człowieka.

Agenci tajnych służb, ubrani po cywilnemu i uzbrojeni, krótko po północy wtargnęli do domów na damasceńskim przedmieściu Harasta.

Prezydent Syrii Baszar el-Asad wyrzucił z kraju większość przedstawicieli zagranicznych mediów podczas tłumienia antyrządowych protestów, dlatego trudno jest zweryfikować nadchodzące stamtąd doniesienia. Uczestnicy protestów posługują sie internetem, by przesyłać zdjęcia i nagrania wideo, ukazujące przemoc stosowaną wobec manifestujących.

Przemoc w Syrii nie wygasa. Zobacz reportaż CNN (ang.):

W Syrii od połowy marca trwają protesty, których uczestnicy domagają się reform politycznych i przestrzegania praw obywatelskich. Dotychczas zginęło w nich prawie 300 osób. W ciągu zaledwie dwóch ostatnich dni siły bezpieczeństwa zabiły co najmniej 120 manifestujących.

Chcą śledztwa w sprawie przemocy

Międzynarodowa organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch wezwała ONZ do przeprowadzenia śledztwa ws. użycia przez syryjskie służby bezpieczeństwa siły przeciwko antyrządowym demonstrantom - podała Associated Press.

Organizacja, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku, oświadczyła też, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska powinny wprowadzić sankcje przeciwko syryjskim urzędnikom odpowiedzialnym za użycie siły.

Według niej od rozpoczęcia pięć tygodni temu manifestacji, których uczestnicy domagają się ustąpienia prezydenta Baszara el-Asada, zginęło ponad 300 ludzi, z czego 120 przedwczoraj i wczoraj podczas tłumienia demonstracji

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t137374.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protest;kobiet;w;syrii;blokuja;droge,79,0,811599.html) Protest kobiet w Syrii. Blokują drogę Domagają się zwolnienia aresztowanych przez władze mężczyzn - informują obrońcy praw człowieka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t137631.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;stanu;wyjatkowego;juz;oficjalne,68,0,815172.html) Koniec stanu wyjątkowego, już oficjalne Syryjskie władze wysyłają społeczeństwu mieszane sygnały i jest wątpliwe, czy zaniechają krwawego tłumienia demonstracji.
Tagi: zamieszki w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz