Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syria wpadnie w ręce Al-Kaidy? Zdobyli Azaz

0
Podziel się

Dżihadyści zdobyli kontrolę nad strategicznie ważnym miastem Azaz, położonym przy granicy z Turcją.

Syria wpadnie w ręce Al-Kaidy? Zdobyli Azaz
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)
bDAOGQvF

Powiązani z Al-Kaidą dżihadyści, którzy walczą z reżimem prezydenta Baszara el-Asada, umacniają kontrolę nad obszarami zdobytymi przez opozycję i chcą utworzyć w Syrii państwo wyznaniowe - ostrzegła popierana przez Zachód Syryjska Koalicja Narodowa.

Działania islamistycznych bojowników zaprzeczają wszystkim wartościom, które wyznaje syryjska rewolucja - podkreśliła Koalicja, główne syryjskie ugrupowanie opozycyjne, w bezprecedensowym oświadczeniu.

Komunikat ukazał się dwa dni po tym, jak w środę po zaciekłych walkach islamskich ekstremistów ze wspieraną przez Zachód i kraje arabskie Wolną Armią Syryjską (WAS) dżihadyści zdobyli kontrolę nad strategicznie ważnym miastem Azaz, położonym przy granicy z Turcją.

bDAOGQvH

Według działaczy opozycyjnych oddziały WAS dziś próbowały zmusić dżihadystów do wycofania się z miasta Azaz; nie wiadomo, z jakim rezultatem. W ostatnich dniach islamistyczni bojownicy z grupy Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie mieli też zaatakować kontrolowane przez WAS części miasta Aleppo w północno-zachodniej Syrii.

Wraki samochodów po wybuchu bomby

  • fot: STR/PAP/EPA
  • fot: STR/PAP/EPA
  • fot: STR/PAP/EPA
  • fot: STR/PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wraki-samochodow-po-wybuchu-bomby-g417600.html) Z powodu wewnętrznych walk opozycyjnych Turcja już w czwartek tymczasowo zamknęła przejście graniczne Oncupinar w pobliżu miasta Azaz. Według gubernatora tureckiej prowincji Kilis granicę przekraczać mogą tylko pojazdy z pomocą humanitarną.

Walki w szeregach opozycji walczącej z syryjskimi siłami rządowymi osłabiają przeciwników Asada i wzmacniają pozycję reżimu w rozmowach ze społecznością międzynarodową w sprawie likwidacji broni chemicznej w Syrii - zauważa agencja AP.

Czytaj więcej w Money.pl
Syryjska opozycja stawia nowe żądania Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa chce nałożenia na reżim syryjski, oprócz eliminacji broni chemicznej, zakazu używania przeciwko cywilom pocisków balistycznych i lotnictwa.
Syryjska opozycja zawiedziona decyzją USA Generał Selim Idriss powiedział dziennikarzom, że nie może zaakceptować żadnego z punktów układu.
Oto reakcja Rosji na żądania syryjskiej opozycji Siergiej Ławrow powiedział, że ważne jest, aby przedstawiciele syryjskiej opozycji bez wstępnych warunków wzięli udział w międzynarodowej konferencji.
bDAOGQvN
bDAOGQwi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)