Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
14.10.2012 08:49

Syria zamknęła przestrzeń powietrzną dla tureckich samolotów

Syria wprowadziła od północy czasu miejscowego zakaz lotów nad swoim terytorium dla tureckich samolotów pasażerskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Syria wprowadziła od północy czasu miejscowego zakaz lotów nad swoim terytorium dla tureckich samolotów pasażerskich - poinformowała syryjska agencja prasowa SANA.

To reakcja na działania tureckich władz. Kilka dni temu tureckie myśliwce zmusiły do lądowania w Ankarze syryjski samolot pasażerski, lecący z Moskwy do Damaszku. Tureckie władze uzasadniły to podejrzeniem, że na pokładzie maszyny znajduje się broń dla syryjskiej armii. Po kilku godzinach i zatrzymaniu części ładunku maszyna odleciała do Damaszku.

Premier Turcji Tayyip Erdogan oświadczył później, że w syryjskim samolocie był sprzęt wojskowy i amunicja rosyjskiej produkcji. Natychmiast przeciwko działaniom tureckich władz ostro zaprotestowały Syria i Rosja. Władze w Damaszku określiły zatrzymanie samolotu jako _ akt piractwa _ i zażądały zwrotu zarekwirowanego ładunku. Zapewniły, że na pokładzie maszyny nie było broni.

Turcja zapowiedziała, że będzie uziemiać kolejne syryjskie samoloty pasażerskie, jeśli tylko pojawi się podejrzenie, że przewożą one broń.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawniają, co było w syryjskim samolocie Na pokładzie lecącej z Moskwy maszyny, zmuszonej do lądowania w Ankarze, było 12 skrzyń z elementami radarów.
Konflikt zaostrza się. "Zrobimy co niezbędne" Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że w syryjskim samolocie, zmuszonym w środę do lądowania w Ankarze, był sprzęt wojskowy i amunicja rosyjskiego producenta.
Syria stawia Turcji ultimatum. "To piractwo" Turecka państwowa telewizja TRT podała, że na pokładzie Airbusa A320 znajdował się wojskowy sprzęt łączności.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz