Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syryjska opozycja oskarża ekstremistów o zbrodnie przeciwko ludności

0
Podziel się

Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa potępiła w piątek przypadki
gwałcenia praw człowieka popełniane przez część bojowników walczących z syryjskim reżimem,
oskarżając islamskich ekstremistów o zbiorowe egzekucje, morderstwa i porwania.

bErHFvqt

Opozycyjna Syryjska Koalicja Narodowa potępiła w piątek przypadki gwałcenia praw człowieka popełniane przez część bojowników walczących z syryjskim reżimem, oskarżając islamskich ekstremistów o zbiorowe egzekucje, morderstwa i porwania.

Zajmując stanowisko wobec raportu Human Rights Watch (HRW), który stwierdza, że rebelianci popełnili zbrodnie przeciwko ludzkości, zabijając w sierpniu w Latakii (północno-wschodnia Syria) 190 cywilów, z których 67 zostało rozstrzelanych, i uprowadzając 200 innych jako zakładników, Koalicja zapewnia, że oskarżenie to nie jest elementem kampanii przeciwko "prawdziwej opozycji".

Główna reprezentacja syryjskiej opozycji wskazała w swym komunikacie jako głównych winowajców gwałcenia praw człowieka związane z Al-Kaidą organizacje pod nazwą Islamskie Państwo Iraku i Lewantu i Dżaisz al-Muhadżirin wal-Ansar.

bErHFvqv

"To zawstydzający i izolowany atak ugrupowań ekstremistycznych, które mają się świetnie pod rządami reżimu (Baszara) el-Asada - podkreśliła koalicja.

Syryjska opozycja zadeklarowała wolę przestrzegania prawa międzynarodowego i obiecała wydanie w ręce sprawiedliwości zbrodniarzy, oskarżając jednocześnie instytucje międzynarodowe o brak działania.

"Skoro pozwala się na to, aby konflikt trwał, występuje realne niebezpieczeństwo, że ugrupowania ekstremistyczne będą się umacniały, a sytuacja w dziedzinie przestrzegania praw człowieka w Syrii będzie się pogarszała" - dodaje w swym komunikacie koalicja.

Podkreśla jednocześnie, że odpowiedzialność za "większość przypadków gwałcenia praw człowieka" i za "systematyczne ataki przeciwko cywilom" spoczywa na syryjskim reżimie.

bErHFvqB

Od marca 2011 r., kiedy rozpoczęło się powstanie przeciwko reżimowi Baszara el-Asada krwawo tłumione przez wojsko, w Syrii zginęło ponad 115 000 osób - ogłosiła syryjska organizacja obrony praw człowieka. (PAP)

ik/ ro/

14782062

bErHFvqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)