Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Syryjskie Obserwatorium pokazało makabryczne filmy z egzekucji jeńców

0
Podziel się:

Na pierwszym nagraniu widać jak śmiejący się do kamery mężczyzna, ubrany w mundur polowy, wymachuje nożem i odciętym uchem.

Syryjskie Obserwatorium pokazało makabryczne filmy z egzekucji jeńców
(AP/Fotolink/East News)
bETvaRfV

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka udostępniło na swej stronie internetowej nagrania wideo, na których m.in. widać jak proreżimowi bojownicy dokonują egzekucji na jeńcach z szeregów antyrządowych rebeliantów, po czym odcinają im uszy - pisze AFP.

Na pierwszym nagraniu, które zostało nakręcone w lipcu w Latakii w północno-zachodniej Syrii, widać jak śmiejący się do kamery mężczyzna, ubrany w mundur polowy, wymachuje nożem i odciętym uchem. _ Oto ucho psa, damy im nauczkę _ - mówi mężczyzna, najwyraźniej mając na myśli rebeliantów.

W tym samym nagraniu na dalszym planie - jak precyzuje szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman - widać zwłoki siedmiu mężczyzn. Do jednego z ciał podchodzi mężczyzna w ubraniu wojskowym i odcina ucho.

bETvaRfX

Na drugim nagraniu, nakręconym w lutym w Darze na południu Syrii, pokazano jak grupa napastników - kilku ubranych po cywilnemu, a kilku w mundurach - strzela z broni automatycznej do zebranych mężczyzn, którzy wcześniej przyznali, że są rebeliantami. _ Oto uzbrojeni mężczyźni, psy, nieczyści _ - mówi jeden z napastników. Drugi odpowiada: _ Sfilmujemy ich z ich bronią i zobaczymy, co telewizja Al-Dżazira i Al-Arabija dla nich zrobi _.

Szef Syryjskiego Obserwatorium poinformował, że _ nagrania otrzymał po tym, jak w czwartek opublikowano film pokazujący egzekucję żołnierzy dokonaną przez rebeliantów _.

_ Od pierwszego dnia rewolucji (powstania przeciwko prezydentowi Baszarowi el-Asadowi - PAP) reżim popełnia zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, lecz zbrodnie te w żaden sposób nie usprawiedliwiają tych popełnianych przez druga stronę _ konfliktu - podkreślił Rami Abdel Rahman, cytowany przez agencję AFP.

W czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka zamieściło na swojej stronie internetowej rozpowszechniane przez bojowników nagranie wideo, pokazujące jak rebelianci biją kilkudziesięciu rannych żołnierzy, następnie strzelają do nich z karabinów, nazywając _ psami Szabiha _, od nazwy milicji popierającej reżim Asada.

bETvaRgd
Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
"Prezydent Syrii ustąpi żywy lub martwy" Prezydent Tunezji Monsif Marzuki uważa, że Baszar el-Asad jest już skończony jako prezydent Syrii. Marzuki ponowił ofertę udzielenia Asadowi azylu.
61 Syryjczyków wpadło w ich ręce. Terroryści? Wszczęto śledztwo, żeby określić ich tożsamość i powody, dla których podróżowali.
Lakhdar Brahimi: Sytuacja w Syrii wciąż się pogarsza Dzisiaj jest ostatni dzień rozejmu, który obie strony walczące w Syrii zawarły z okazji muzułmańskiego Święta Ofiar (Id al-Adha).
bETvaRgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)