Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja w Syrii. Dramatyczny raport Obserwatorium Praw Człowieka

0
Podziel się

Dwie trzecie ofiar stanowią rebelianci, w przeciwieństwie do roku ubiegłego,
kiedy byli to cywile - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Sytuacja w Syrii. Dramatyczny raport Obserwatorium Praw Człowieka
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)
bEpEptjF

Co najmniej 4 420 osób zginęło w Syrii podczas świętego dla muzułmanów miesiąca, ramadanu. Dwie trzecie ofiar stanowią rebelianci, w przeciwieństwie do roku ubiegłego, kiedy byli to cywile.

Jak precyzuje ta opozycyjna organizacja z siedzibą w Londynie, w czasie ramadanu w Syrii śmierć poniosło 1 386 cywilów, w tym 302 dzieci.

Wśród ofiar jest 1 172 cywilów, którzy chwycili za broń przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada, 1 010 żołnierzy syryjskiej armii, 485 dżihadystów, 211 członków proreżimowych milicji i 64 dezerterów. 92 ciał nie zidentyfikowano.

bEpEptjH

W ubiegłym roku wśród 5 440 zabitych podczas ramadanu było 4 114 cywilów; w 2011 r. w tym czasie zginęło 473 cywilów.

Zacięte walki w syryjskim mieście Aleppo

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif height=13 ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/zaciete-walki-w-syryjskim-miescie-aleppo-g473216.html)

Spadek liczby ofiar wśród ludności cywilnej należy tłumaczyć tym, że ustabilizowały się linie frontu i zmienił się charakter konfliktu - zauważa agencja AFP. - _ Cywile uciekają z terenów walk _ - mówił szef Syryjskiego Obserwatorium Rami Abdel Rahman. _ Cywile ciągle się przemieszczają, żeby uniknąć znalezienia się na linii frontu, i poszukują tymczasowych schronień w miejscach, które uważają za pewne _ - wskazał.

bEpEptjN

Według obliczeń ONZ w Syrii od wybuchu konfliktu w marcu 2011 r. zginęło ponad 100 tys. ludzi, a kilka milionów zostało zmuszonych do zmiany miejsca zamieszkania.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczne błagania o szybką pomoc Syryjscy rebelianci twierdzą, że nie są w stanie ewakuować setek rannych z tego miasta przy granicy z Libanem.
W tym kraju prawa człowieka nie istnieją Wysoka komisarz ONZ do spraw uchodźców Navi Pillay oświadczyła dzisiaj, że Rada Bezpieczeństwa ONZ nie stanęła na wysokości zdania w kwestii Syrii.
Potrzebują blisko 13 miliardów. Na co? Organizacja poinformowała dzisiaj, że do tej pory otrzymała jedynie 40 procent ogólnej kwoty 12,9 mld dolarów na pomoc humanitarną dla 73 mln osób na świecie.
bEpEptki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)