Notowania

wojna w syrii
21.07.2012 16:12

Sytuację w Syrii oceni wysłannik ONZ

Do Syrii, w której rządowe siły prezydenta Baszara el-Asada walczą z rebeliantami o kontrolę nad krajem, uda się wysłannik ONZ Herve Ladsous, by ocenić sytuację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Balkis Press/ABACA/EAST NEWS)

Do Syrii, w której rządowe siły prezydenta Baszara el-Asada walczą z rebeliantami o kontrolę nad krajem, uda się wysłannik ONZ Herve Ladsous, by ocenić sytuację - poinformował sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun._ _

_ - Wysyłam mego zastępcę ds. misji pokojowych (Herve Ladsousa) do Syrii, by ocenił sytuację, jak również głównego oenzetowskiego doradcę, by pokierował misją obserwacyjną ONZ w Syrii UNSMIS w tej krytycznej fazie _ - powiedział Ban i Mun po spotkaniu z przedstawicielami Chorwacji na Wyspach Briońskich.

Dzień wcześniej Rada Bezpieczeństwa ONZ o 30 dni przedłużyła mandat misji obserwacyjnej w Syrii, jedynej międzynarodowej misji w tym kraju, ale Rosja i Chiny zawetowały złożony przez Zachód projekt rezolucji w sprawie Syrii zawierający groźbę sankcji wobec Damaszku.

Sekretarz generalny wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ do _ podwojenia wysiłków, by wypracować jednolity sposób postępowania i podjąć zbiorową odpowiedzialność . _

_ - Syryjskiemu rządowi wyraźnie nie udaje się chronić cywilnej ludności i na społeczności międzynarodowej spoczywa odpowiedzialność za sprostanie wymaganiom Karty Narodów Zjednoczonych i działanie zgodnie z jej zasadami _ - powiedział Ban Ki Mun.

Czytaj więcej w Money.pl
Generałowie uciekają z kraju. Sprawdź, dokąd Syryjskie powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada doprowadziło do ucieczki z Syrii do Turcji co najmniej 43 tys. ludzi.
Obserwatorzy ONZ opuszczą Syrię? Dzisiaj Od kilku tygodni obserwatorzy nie wychodzą z miejsc swojego zakwaterowania i nie jeżdżą do rejonów objętych najcięższymi walkami.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz