Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: 9 i 10 sierpnia Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych

0
Podziel się

Cztery pokazy ogni sztucznych zaplanowali organizatorzy szóstej edycji
Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic w Szczecinie. 9 i 10 sierpnia br. pokazy
zaprezentują: dwie polskie firmy pirotechniczne, a także firmy z Austrii i Francji.

bErUCTwB

Cztery pokazy ogni sztucznych zaplanowali organizatorzy szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic w Szczecinie. 9 i 10 sierpnia br. pokazy zaprezentują: dwie polskie firmy pirotechniczne, a także firmy z Austrii i Francji.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, podczas tegorocznego festiwalu zaprezentowane zostaną trzy pokazy konkursowe oraz pokaz finałowy. W piątek 9 sierpnia swoje sztuczne ognie wystrzeli w niebo Storm Artifices z Francji oraz Grom-Zbig z Polski - poinformowały służby prasowe szczecińskiego magistratu.

Storm Artifices to rodzinna firma, która powstała w 2001 r. Pokazy Francuzów mają charakteryzować się oryginalnością i wyjątkowym doborem barw. Firma wykorzystuje przy tworzeniu widowisk m.in. zaawansowaną technikę.

bErUCTwD

Grom-Zbig powstał w 1992 r. w Częstochowie. Firma ma duże doświadczenie w organizowaniu pokazów pirotechnicznych w Polsce. W 2010 r. Grom-Zbig został m.in. zwycięzcą międzynarodowego festiwalu pirotechnicznego w Wilnie.

W sobotę 10 sierpnia odbędzie się ostatni pokaz konkursowy w wykonaniu Feuerwerke Jost z Austrii. Firma jest jedną z czołowych firm pirotechnicznych w swoim kraju. Pokazy sztucznych ogni urządza od ponad 10 lat.

Każda z firm biorących udział w konkursie będzie miała 15 minut na zaprezentowanie swojego widowiska. Pokaz będzie składał się z trwającej minutę prezentacji sztucznych ogni w kolorze białym i czerwonym; ta część będzie odbywała się w ciszy. Kolejną częścią będzie trwający dwie minuty pokaz do utworu "Impending Fate" Veigar Margeirsson. Firmy będą miały także 12 minut na pokaz do wybranej przez siebie muzyki.

Na zakończenie festiwalu tradycyjnie już zaprezentowany zostanie pokaz współorganizatora imprezy firmy Surex z Bielska-Białej.

bErUCTwJ

Fajerwerki będą odpalane z Wyspy Grodzkiej, najlepszym miejscem do ich podziwiania będą Wały Chrobrego.

Pyromagic to największa tego typu impreza w Polsce. Dotychczas swoje pokazy prezentowali przedstawiciele m.in. Francji, Kanady, Włoch, Chin, Niemiec, Australii, Korei Południowej, Chorwacji, Meksyku czy Portugalii.

Pokazom sztucznych ogni towarzyszyć będą widowiskowe zawody strażackie Szczecin Firefighter Combat Challenge i festiwal Szczecin Music Live. W tym roku wystąpią na nim przedstawiciele fuzji folku i elektronicznej muzyki tanecznej. Koncerty będą przeplatane z konkursowymi pokazami fajerwerków. (PAP)

res/ mrt/

bErUCTxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)