Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Inauguracja sezonu w tymczasowej siedzibie opery

0
Podziel się

W najbliższą niedzielę zostanie zainaugurowany sezon w tymczasowej
siedzibie szczecińskiej opery. Podczas trwającego remontu sceny na Zamku Książąt Pomorskich
spektakle będą się odbywać w specjalnej hali.

bEgpdAXV

W najbliższą niedzielę zostanie zainaugurowany sezon w tymczasowej siedzibie szczecińskiej opery. Podczas trwającego remontu sceny na Zamku Książąt Pomorskich spektakle będą się odbywać w specjalnej hali.

Pierwszym wydarzeniem w nowym obiekcie będzie koncert Brendana Perry'ego, wokalisty zespołu Dead Can Dance.

W czwartek przedstawiciele zarządu województwa poinformowali media, że projekt przebudowy Opery na Zamku w Szczecinie trafi na listę strategicznych dla regionu inwestycji, dzięki czemu zwiększona zostanie również kwota przeznaczona na remont. Dofinansowanie wzrośnie niemal dwukrotnie i wyniesie blisko 42 mln zł. Wcześniej zakładano, że koszt remontu zamknie się w kwocie ok. 24 mln zł.

bEgpdAXX

Zgodnie z planami, teatr ma przejść gruntowną modernizację. Zaplanowano m.in. przebudowę widowni, proscenium, kuluarów. Inwestycja ma być współfinansowana z funduszy UE. Remont ma się zakończyć w 2013 r.

Tymczasowa siedziba Opery na Zamku ma 2,5 tysiąca metrów kwadratowych i blisko 600 miejsc siedzących. Koszt jej postawienia to 7 mln zł. W podobnej hali funkcjonował np. zespół słynnej opery włoskiej "La Fenice", po tym jak spłonęła jej siedziba. (PAP)

epr/ abe/

bEgpdAYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)