Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Kandydaci nie zdecydowali, kogo poprą w II turze

0
Podziel się

Urzędujący prezydent Szczecina Piotr Krzystek (niezależny) spotka się w II
turze wyborów z kandydatem PO Arkadiuszem Litwińskim. Pozostali kandydaci, którzy nie przeszli do
II tury, jeszcze nie zdecydowali, którego z nich poprą.

bEgojoBh

Urzędujący prezydent Szczecina Piotr Krzystek (niezależny) spotka się w II turze wyborów z kandydatem PO Arkadiuszem Litwińskim. Pozostali kandydaci, którzy nie przeszli do II tury, jeszcze nie zdecydowali, którego z nich poprą.

"Za wcześnie na deklaracje dotyczące poparcia któregoś ze startujących w drugiej turze kandydatów. Bezwarunkowego poparcia na razie nie zamierzam udzielać żadnemu z nich" - powiedział kandydat PiS, bezpartyjny senator Krzysztof Zaremba, na którego głosowało 17,89 proc. wyborców.

Bartłomiej Sochański (11,65 proc.) startujący z własnym komitetem (zdobył czwarte miejsce) powiedział PAP, że decyzje odnośnie ewentualnego poparcia któregoś z kandydatów zapadną najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, po dokładnej analizie. "Nasz elektorat to ludzie inteligentni, mają swój rozum i sami zdecydują, na kogo głosować. Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że nam zaufali i oczekują abyśmy publicznie ogłosili swoje preferencje" - powiedział Sochański.

bEgojoBj

Startująca z własnym komitetem Małgorzata Jacyna-Witt (11,28 proc.) powiedziała PAP, że jeszcze we wtorek dojdzie do jej rozmów z Krzystkiem i Litwińskim, którzy sami zaproponowali jej spotkania. Powiedziała również, że wieczorem po tych rozmowach spotka się ze swoim komitetem wyborczym i kandydatami na radnych z jej komitetu, by im podziękować i skonsultować decyzję w sprawie udzielenia ewentualnego poparcia w drugiej turze. Podkreśliła, że warunkiem udzielenia takiego poparcia będzie dla niej "zbieżność jej programu z programem kandydata, nie zaś obietnice czy też propozycje".

Walczący o reelekcję Krzystek powiedział PAP, że ma zamiar nadal prowadzić kampanię pozytywną, pokazywać co dobrego udało się zrobić w Szczecinie i co zamierza zrealizować. Chce się często spotykać z mieszkańcami i pokazywać jak ważną rzeczą jest kontynuacja rządów. "Miasta, w których prezydenci rządzą dłużej niż przez jedną kadencję - rozkwitają" - podkreślił. Kandydat zabiega również o poparcie tych, którzy nie weszli do drugiej tury. "Buduję program dla Szczecina, który jest otwarty dla wszystkich. Prezydent bezpartyjny ma ten luksus, że może występować do wszystkich formacji z propozycjami wspólnej pracy i ja tak robię" - powiedział Krzystek.

Litwiński powiedział PAP, że o wyborców, którzy głosowali na jego kontrkandydatów będzie zabiegał "wszystkimi możliwymi sposobami". "Ale takimi, które wyborcom kojarzą się z moją osobą, czyli z odpowiedzialnością i uczciwością" - zaznaczył.

Dodał, że prowadzi rozmowy z kandydatami, którzy dostali mniej głosów oraz z przedstawicielami ich elektoratu. "Mówię, że jestem otwarty na to, aby włączyć do mojego programu dobre inicjatywy, które oni proponowali" - powiedział kandydat. Dodał, że nie chodzi mu tylko o współpracę programową. "Zależy mi na utworzeniu stabilnej większości w radzie miasta. Jak w każdej koalicji, ważne są uzgodnienia personalne. Jestem również otwarty na propozycje dotyczące m.in. obsadzania stanowisk wiceprezydentów miasta"- powiedział Litwiński. (PAP)

bEgojoBp

szt/ epr/ jra/

bEgojoBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)