Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Kandydaci PSL: więcej zawodówek z praktyczną nauką zawodu

0
Podziel się

Kandydaci PSL do Sejmu ze szczecińskiego okręgu wyborczego zapowiadają
starania o przywrócenie większej liczby szkół zawodowych, a także ułatwienia dla przedsiębiorców
chcących kształcić uczniów.

bEgovDDV

Kandydaci PSL do Sejmu ze szczecińskiego okręgu wyborczego zapowiadają starania o przywrócenie większej liczby szkół zawodowych, a także ułatwienia dla przedsiębiorców chcących kształcić uczniów.

Kandydaci skrytykowali w czwartek w Szczecinie obecny system kształcenia, nacisk na kształcenie ogólne w liceach, zamiast kształcenie zawodowe w szkołach zawodowych. Według polityków Stronnictwa brakuje szkół zawodowych powiązanych z praktyczną nauką zawodu.

Ich zdaniem także coraz mniej przedsiębiorców decyduje się na przyjmowanie uczniów na praktyki, ponieważ nie otrzymują za to pieniędzy.

bEgovDDX

Przedsiębiorcom nie opłaca się przyjmować uczniów na praktyki bez dopłat, a to oznacza, że wkrótce może zabraknąć w Polsce cukierników, stolarzy, ludzi wykonujących podstawowe zawody - mówił kandydujący z drugiego miejsca listy PSL szef zachodniopomorskich struktur Stronnictwa Kazimierz Ziemba.

Jak podkreślał lider szczecińskiej listy PSL, radny zachodniopomorskiego sejmiku Zygmunt Dziewguć, brak odpowiednich rozwiązań w kształceniu zawodowym powoduje odpływ wykwalifikowanych pracowników z rynku. "Zamyka się drzwi młodym ludziom do zakładów pracy" - dodał.

Brak szkoleń zawodowych odbije się na wszystkich - tłumaczyli kandydaci - konsumentach, gospodarce, pracodawcach, którym trudniej będzie znaleźć wykwalifikowanych pracowników. Spadnie jakość usług, bo do pracy trafią ludzie niewyszkoleni - podkreślali. (PAP)

epr/ la/ mhr/

bEgovDEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)