Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczecin: Międzynarodowa wystawa prac wideo w Trafostacji Sztuki

0
Podziel się:

Ponad 60 prac poświęconych głównie sztuce wideo twórców z 23 krajów można
oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Tematem wystawy "Thresholds. Trafo" jest moment
przekraczania granic i łamania zasad.

Ponad 60 prac poświęconych głównie sztuce wideo twórców z 23 krajów można oglądać w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Tematem wystawy "Thresholds. Trafo" jest moment przekraczania granic i łamania zasad.

Wystawa zrealizowana została we współpracy z Momentum Berlin oraz Collegium Hungaricum Berlin i prezentuje m.in. nagrania z kolekcji i archiwum performance Momentum, dzieła węgierskiej sztuki wideo oraz prace, które znalazły się w programie 1. Biennale Sztuki Współczesnej w Kijowie.

Anna Konopka z Trafostacji Sztuki powiedziała PAP, że jedną z ciekawszych części węgierskiego programu jest film malarza Akosa Matzona współpracującego ze współczesnym artystą multimedialnym Pixelnoizz. W wyniku manipulacji cyfrowej powstała bardzo ciekawa animacja na bazie obrazu Matzona - dodała Konopka.

W programie węgierskim część prac porusza także kwestie feministyczne, wśród nich jest m.in. dokumentacja performance Mony Birkas "One Rouge".

Według Konopki, na uwagę zasługuje także program kuratora cieszącego się międzynarodową renomą Davida Elliotta. Znalazło się w nim siedem filmów pokazywanych na 1. Biennale Sztuki Współczesnej w Kijowie, wśród nich dzieła jednej z wiodących australijskich artystek Tracey Moffat oraz prace grupy Map Office.

W bloku berlińskiego Momentum zobaczyć można prace takich artystów, jak Sarah Ludemann, Mariana Hahn czy Fiona Pardington a także Emi Haryiamy oraz Nezaket Ekici.

Wystawa prezentuje także prace niemieckiego rzeźbiarza Andreasa Blanka oraz holenderskiego malarza Jarika Jongmana biorących udział w projekcie Artist in Residence. Równolegle z wystawą w Trafostacji w Berlinie prezentowana jest wystawa prac Natalii Szostak Sanatorium zrealizowana w Momentum.

Prace można oglądać w Trafostacji do 26 stycznia 2014 r.

Trafostacja Sztuki oficjalnie rozpoczęła działalność w sierpniu br. To samorządowa instytucja, którą zarządza wyłoniona w drodze przetargu spółka BALTIC Contemporary. Siedziba nowej instytucji kulturalnej mieści się w odbudowywanym budynku "starej transformatorowni" w śródmieściu Szczecina. Okazały budynek pochodzi z przełomu XIX i XX w. Wpisany jest na listę szczecińskich zabytków. Od ponad 20 lat gmach był nieużywany i ulegał stopniowej dewastacji. (PAP)

res/ mlu/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)