Notowania

wiadomości
31.12.2013 17:18

Szczecin: Oskarżeni o ponad 750 oszustw internetowych

O popełnienie ponad 750 oszustw internetowych oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dziewięć osób. Akt oskarżenia przeciw nim skierowano do tamtejszego sądu.

Podziel się
Dodaj komentarz

O popełnienie ponad 750 oszustw internetowych oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dziewięć osób. Akt oskarżenia przeciw nim skierowano do tamtejszego sądu.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prokuratury Małgorzata Wojciechowicz, oskarżeni mieli od 2010 r. do 2012 r. oszukać ponad 860 osób z całego kraju na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2012 r. Ustalono w nim, że oskarżeni poprzez założone przez siebie strony internetowe, używając fikcyjnych danych osobowych oraz danych założonych przez siebie firm w Szczecinie, Malborku, Szczawnicy, Wejherowie, Starogardzie Gdańskim oraz w Fromborku, wystawiali ogłoszenia dotyczące wynajmu fikcyjnych apartamentów oraz np. sprzedaży ciągników rolniczych, maszyn budowlanych, samochodów osobowych, zabawek dziecięcych.

Po uzyskaniu pieniędzy, w kwotach od kilkunastu złotych do nawet 20 tys. zł, które kupujący wpłacali na założone przez oskarżonych rachunki bankowe, nie wywiązywali się z zawartych umów i nie przesyłali zamówionych towarów.

Oskarżeni posługiwali się co najmniej kilkunastoma różnymi fikcyjnymi danymi i wykorzystywali do kontaktów z klientami kilkanaście różnych adresów internetowych oraz rachunków bankowych w różnych bankach.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 12 lat więzienia. (PAP)

epr/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz