Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Oskarżeni o ponad 750 oszustw internetowych

0
Podziel się

O popełnienie ponad 750 oszustw internetowych oskarżyła Prokuratura
Okręgowa w Szczecinie dziewięć osób. Akt oskarżenia przeciw nim skierowano do tamtejszego sądu.

bEqskxqZ

O popełnienie ponad 750 oszustw internetowych oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Szczecinie dziewięć osób. Akt oskarżenia przeciw nim skierowano do tamtejszego sądu.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prokuratury Małgorzata Wojciechowicz, oskarżeni mieli od 2010 r. do 2012 r. oszukać ponad 860 osób z całego kraju na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2012 r. Ustalono w nim, że oskarżeni poprzez założone przez siebie strony internetowe, używając fikcyjnych danych osobowych oraz danych założonych przez siebie firm w Szczecinie, Malborku, Szczawnicy, Wejherowie, Starogardzie Gdańskim oraz w Fromborku, wystawiali ogłoszenia dotyczące wynajmu fikcyjnych apartamentów oraz np. sprzedaży ciągników rolniczych, maszyn budowlanych, samochodów osobowych, zabawek dziecięcych.

bEqskxrb

Po uzyskaniu pieniędzy, w kwotach od kilkunastu złotych do nawet 20 tys. zł, które kupujący wpłacali na założone przez oskarżonych rachunki bankowe, nie wywiązywali się z zawartych umów i nie przesyłali zamówionych towarów.

Oskarżeni posługiwali się co najmniej kilkunastoma różnymi fikcyjnymi danymi i wykorzystywali do kontaktów z klientami kilkanaście różnych adresów internetowych oraz rachunków bankowych w różnych bankach.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Grozi im do 12 lat więzienia. (PAP)

epr/ pz/

bEqskxrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)