Notowania

wiadomości
28.06.2012 13:22

Szczecin: Pełnomorski wycieczkowiec w szczecińskim porcie

Do nabrzeża w szczecińskim porcie przybił w czwartek pełnomorski statek wycieczkowy "Amadea". Na jego pokładzie przybyło do miasta 560 pasażerów i 300 członków załogi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Do nabrzeża w szczecińskim porcie przybił w czwartek pełnomorski statek wycieczkowy "Amadea". Na jego pokładzie przybyło do miasta 560 pasażerów i 300 członków załogi.

Ze względu na swoją wielkość i głębokość zanurzenia, cruiser cumuje przy Nabrzeżu Polskim, a nie przy reprezentacyjnych Wałach Chrobrego, ale mimo to jednostka jest dobrze widoczna z Wałów. Statek należy do niemieckiego operatora floty Phoenix Reisen.

Wycieczkowiec ma 193 m długości, prawie 25 m szerokości oraz 7 m zanurzenia. Wysokość statku to prawie 40 m. Na 8 pokładach oferuje pasażerom wiele atrakcji, m.in. 9 barów, restauracje, sklepy, salę gimnastyczną, minigolf i baseny.

Port szczeciński jest jednym z ostatnich, do których "Amadea" przypłynęła podczas siedemnastodniowego rejsu po Bałtyku. Jednostka zaczęła rejs w Hamburgu, do tej pory odwiedziła m.in. porty w Sztokholmie, Helsinkach, St. Petersburgu, Tallinie i Rydze. "Amadea" zakończy swój rejs w Hamburgu.

Szczecin rozpoczął współpracę z Phoenix Reisen w 2009 r. W sezonie 2010 r. dwa razy gościł jednostkę armatora - był to 152-metrowy statek "Mv Alexander von Humboldt". W maju 2011 r. "Amadea" gościła w szczecińskim porcie po raz pierwszy, czerwcowa wizyta jest drugą.

Kolejnym wycieczkowcem pełnomorskim, który przypłynie do Szczecina będzie "Discovery", należący do brytyjskiego armatora Voyages of Discovery. Ma przybić do nabrzeży 9 lipca br. Jednostka zabiera 756 pasażerów oraz 350 osób załogi.

W sezonie 2012 w portach w Szczecinie i Świnoujściu planowanych jest łącznie sześć zawinięć wycieczkowców pełnomorskich. (PAP)

res/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz