Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Policyjny pościg na ulicach miasta

0
Podziel się

Polscy i niemieccy policjanci w środę rano brali udział w pościgu za
samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej przed granicą polsko-niemiecką. Zatrzymano
21-letniego kierowcę volkswagena transportera - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji
Przemysław Kimon.

bEiPQdlx

Polscy i niemieccy policjanci w środę rano brali udział w pościgu za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej przed granicą polsko-niemiecką. Zatrzymano 21-letniego kierowcę volkswagena transportera - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon.

Jak powiedział rzecznik, niemieccy funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd w okolicach miejscowości Bismarck. Kierowca zignorował sygnały i skierował się w stronę Szczecina. Niemiecki patrol ruszył za nim. W tym czasie kierowca próbował m.in. zepchnąć jadących policjantów z drogi, jechał niebezpiecznie, łamiąc przepisy drogowe.

Po przekroczeniu granicy poinformowani przez stronę niemiecką polscy policjanci dołączyli do pościgu, blokując ulice w Szczecinie.

bEiPQdlz

Gdy przyczepa, którą ciągnął pojazd, przewróciła się, policjanci zatrzymali kierowcę.

Według wstępnych ustaleń, tablice rejestracyjne volkswagena były kradzione - dodał Kimon. Policja sprawdza, czy pojazd, którym poruszał się mężczyzna i kosiarka, którą wiózł na przyczepie, nie pochodzą z kradzieży.

Podczas pościgu na jednej z ulic Szczecina doszło do niegroźnej kolizji radiowozu niemieckiego z autem osobowym. Nikomu nic się nie stało, samochody mają niewielkie uszkodzenia - podał rzecznik.(PAP)

epr/ itm/ woj/

bEiPQdma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)