Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szczecin: Prokurator za ekstradycją Szwajcara podejrzanego o zabójstwo

0
Podziel się:

Do szczecińskiego sądu trafił wniosek tamtejszej prokuratury o wydanie
pozytywnej opinii w sprawie ekstradycji podejrzanego o zabójstwo Szwajcara Fabrice A. Sąd
rozpatrzy go 22 października - poinformował PAP w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie
Michał Tomala.

bEEwyzVh

Do szczecińskiego sądu trafił wniosek tamtejszej prokuratury o wydanie pozytywnej opinii w sprawie ekstradycji podejrzanego o zabójstwo Szwajcara Fabrice A. Sąd rozpatrzy go 22 października - poinformował PAP w środę rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

39-letni mężczyzna został zatrzymany 15 września na granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Fabrice A. odsiadywał w Szwajcarii wyrok za gwałt. Teraz jest podejrzany o to, że gdy opuścił tamtejsze więzienie, zamordował swoją terapeutkę.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, do prokuratury wpłynęły w październiku wnioski Departamentu Sprawiedliwości Szwajcarii o ekstradycję aresztowanego w Polsce podejrzanego. "Przedstawione przez stronę szwajcarską dokumenty wskazują, że wydanie pozytywnej opinii prawnej o dopuszczalności ekstradycji jest uzasadnione" - podkreśliła rzeczniczka.

bEEwyzVj

Czyny popełnione na terenie Szwajcarii, w związku z którymi tamtejsze władze wnoszą o wydanie Fabrice A., stanowią przestępstwa również według prawa polskiego - wyjaśniła.

Nie stwierdzono okoliczności mogących uzasadniać odmowę jego wydania stronie szwajcarskiej - dodała Wojciechowicz.

Tomala poinformował, że podczas zaplanowanego na 22 października posiedzenia sądu ma być obecny podejrzany oraz tłumacz.

Na trop Szwajcara wpadła niemiecka policja, kiedy zidentyfikowała w Niemczech skradziony samochód, którym poruszał się mężczyzna. Zatrzymali go niemieccy policjanci przy pomocy polskich funkcjonariuszy.(PAP)

bEEwyzVp

epr/ itm/

bEEwyzVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)