Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szczecin: Rusza budowa archidiecezjalnego domu pomocy społecznej

0
Podziel się:

Abp Andrzej Dzięga uroczystą mszą św. zainaugurował w środę budowę domu
pomocy społecznej w Szczecinie; powstanie on na terenie kupionego przez Kościół od miasta szpitala
św. Karola Boromeusza.

Abp Andrzej Dzięga uroczystą mszą św. zainaugurował w środę budowę domu pomocy społecznej w Szczecinie; powstanie on na terenie kupionego przez Kościół od miasta szpitala św. Karola Boromeusza.

Metropolita Szczecińsko - Kamieński abp Dzięga odprawił pierwszą w archidiecezji mszę św. wg formularza o Błogosławionym Janie Pawle II Papieżu w kaplicy na terenie szpitala.

"To pierwsza msza św. wg zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską tekstów liturgicznych dedykowanych błogosławionemu Janowi Pawłowi II"- wyjaśnił rzecznik kurii ks. Sławomir Zyga.

Po mszy zainaugurowano budowę domu pomocy społecznej, który ma przyjmować ok. 60 potrzebujących.

"Prace rozpoczęto dwa lata wcześniej, niż zobowiązano się w umowach zakupu, co pozwala mieć nadzieję iż zakończą się również wcześniej, niż w zakładanym terminie pięciu lat" - dodał rzecznik.

Inwestorem budowy są Instytut Medyczny im. Jana Pawła II w Szczecinie i archidiecezja. Inwestycja ma być finansowana ze środków niepublicznych. W budynku ma powstać również Centrum Leczniczo - Rehabilitacyjne na 200 miejsc.

Archidiecezja kupiła w 2010 r. za niecałe 20 tys. zł były szpital miejski w Szczecinie. Budynek ten należał do 1946 r. do kongregacji sióstr św. Karola Bormomeusza w Trzebnicy. W wyniku ugody zawartej między siostrami a miastem archidiecezja nabyła wartą ok. 20 mln zł nieruchomość z 99,9 - procentową bonifikatą.

Archidiecezja zobowiązała się do przebudowy istniejących budynków z możliwością ich rozbudowania na Centrum Opiekuńczo-Lecznicze, w skład którego wchodzić będą przede wszystkim: dom pomocy społecznej i szpital rehabilitacyjny z oddziałami opieki długoterminowej, rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, narządu ruchu.

Strona kościelna zobowiązała się do prowadzenia działalności opiekuńczo-leczniczej przez co najmniej 25 lat od daty podpisania umowy, w celach niezarobkowych. (PAP)

szt/ itm/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)