Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Śledztwo ws. zaginionej miedzi za 2,5 mln zł

0
Podziel się

Szczecińska prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej
miedzi wartości 2,5 mln zł - potwierdziła rzeczniczka tamtejszej Prokuratury Okręgowej Małgorzata
Wojciechowicz.

bEgpchdx

Szczecińska prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej miedzi wartości 2,5 mln zł - potwierdziła rzeczniczka tamtejszej Prokuratury Okręgowej Małgorzata Wojciechowicz.

Jak dodała rzeczniczka, prokurator prowadzący śledztwo nie informuje o jego szczegółach ze względu na dobro postępowania.

Poniedziałkowa "Gazeta Wrocławska" napisała, że pięć tirów wyładowanych 120 tonami katod miedzianych wyjechało z Huty Miedzi Głogów pod koniec stycznia br. Miały trafić do odbiorcy w Holandii, ale po drodze cały transport przepadł bez śladu.

bEgpchdz

Według gazety przewoźnikiem była szczecińska firma, ale samochody, które przyjechały po ładunek, miały litewskie numery rejestracyjne. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże, bo to pochodzący z tamtego rejonu przewoźnik złożył zawiadomienie o kradzieży.

Katody miedziane, obok walcówki, są głównym produktem handlowym KGHM. Są to płyty o wymiarach 91 na 78 cm, grubości 1,4 cm. Każda z nich waży około 90 kilogramów. Firma sprzedaje je do zakładów produkujących wyroby miedziane, jak np. drut czy rury.(PAP)

epr/ pz/

bEgpchea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)