Notowania

wiadomości
16.04.2013 13:44

Szczecin: Substancja ropopochodna na Odrze

Strażacy usuwają we wtorek w Szczecinie plamy substancji ropopochodnej z powierzchni Odry. Plamy substancji widziane były na około dwukilometrowym odcinku rzeki. Nie wiadomo, jak trafiła ona do Odry.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Strażacy usuwają we wtorek w Szczecinie plamy substancji ropopochodnej z powierzchni Odry. Plamy substancji widziane były na około dwukilometrowym odcinku rzeki. Nie wiadomo, jak trafiła ona do Odry. *

Jak powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Szczecinie, w akcji uczestniczy sześć zastępów straży pożarnej i ponton. Strażacy stawiają zapory, którymi ściągają z powierzchni rzeki plamy substancji. Strażacy pracują na odcinku Odry od Dworca Głównego do Trasy Zamkowej.

Dyżurny powiedział, substancja nie tworzy na rzece zwartej plamy, tylko wiele małych, co utrudnia pracę strażakom. Plamy na rzece widziane były także w okolicach stoczni remontowej Gryfia.

Ruch jednostek pływających w rejonie pracy strażaków jest wstrzymany. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób substancja trafiła do rzeki.(PAP)

res/ itm/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz