Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczecin: Zarzuty ws nieprawidłowości w ZUS

0
Podziel się

B. dyrektor szczecińskiego oddziału ZUS oraz jego zastępczyni usłyszeli
zarzuty przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej. Grozi im do 10 lat więzienia.

bEhyOFMB

B. dyrektor szczecińskiego oddziału ZUS oraz jego zastępczyni usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz Beacie O., byłej zastępcy dyrektora oddziału przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z wydaniem decyzji o umorzeniu ok. 20 tys. zł należności wobec ZUS, które powstały z powodu niepłacenia składek.

B. dyrektor oddziału Tadeusz D. usłyszał podobny zarzut - według ustaleń prokuratury miał wydać polecenie umorzenia tych należności.

bEhyOFMD

"Zarzuty dotyczą decyzji wydanej w roku 2009. Przysporzenie korzyści majątkowej w tej sprawie polegało na umorzeniu przedsiębiorcy należności wobec ZUS" - wyjaśniła Wojciechowicz.

Prokuratura nie ujawniła, jakiego rodzaju korzyści uzyskali podejrzani. Oboje nie przyznali się do winy.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w październiku ub.r. na podstawie materiałów zebranych przez szczecińską delegaturę CBA w trakcie kontroli prowadzonej w oddziale ZUS.

Szczecińska prokuratura okręgowa prowadzi także, od czerwca 2008 r., śledztwo dotyczące korupcji w ZUS. W tej sprawie jest kilkunastu podejrzanych, w tym ówcześni prezes ZUS Sylwester R. oraz dyrektorzy kilku oddziałów ZUS w kraju, w tym Tadeusz D. Prokuratura postawiła podejrzanym zarzuty, dotyczące łapownictwa i czerpania korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją. (PAP)

bEhyOFMJ

epr/ pz/

bEhyOFNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)