Notowania

wiadomości
31.07.2013 17:57

Szczecin: Zmodernizowano trasę wjazdową do miasta

Kosztem ok. 111 mln zł zmodernizowano w Szczecinie trasę wjazdową do miasta. Zakończyły się, trwające od 2010 r., roboty budowlane na ul. Struga.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kosztem ok. 111 mln zł zmodernizowano w Szczecinie trasę wjazdową do miasta. Zakończyły się, trwające od 2010 r., roboty budowlane na ul. Struga.

Główne jezdnie zmodernizowanej ulicy udostępnione były kierowcom w grudniu ub.r. Jednak do wtorku przejazd był możliwy z ograniczoną do 40 km/h prędkością.

"Obiecaliśmy, że 31 lipca zakończymy długo oczekiwaną inwestycję i dotrzymaliśmy słowa. Od dzisiaj możemy się cieszyć w pełni funkcjonalną drogą" - mówił podczas otwarcia drogi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Zgodnie z planami, trasa miała być całkowicie dostępna podczas organizowanego przez miasto zlotu żaglowców "The Tall Ships Races 2013", który rozpoczyna się w sobotę.

Generalny wykonawca, polsko-czeskie konsorcjum firm Eurovia, wykonał zadanie w dwa i pół roku. W trakcie prac, gruntownie przebudowano około 2,5-kilometrowy odcinek ul. Struga. Pozostało jeszcze sadzenie zieleni oraz dokończenie ścieżek rowerowych.

Projekt otrzymał 91 mln zł ze środków unijnych.

Unowocześniona trasa ma m.in. ułatwić dostęp do portu. Po modernizacji ul. Struga stała się nowoczesną i bezpieczną arterią, pozbawioną skomplikowanych skrzyżowań. Jeden z jej odcinków znalazł się w głębokim wykopie, co pozwoliło na budowę nad trasą dwóch wiaduktów. (PAP)

epr/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz