Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Szczyt PW zakończył się zażenowaniem"

Białoruska prasa kontrolowana przez Aleksandra Łukaszenkę w ostrych słowach o zakończonym wczoraj Szczycie Partnerstwa Wschodniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Główny białoruski dziennik _ SB.Biełaruś Siegodnia _ ocenia w sobotę, że szczyt Partnerstwa Wschodniego w Warszawie skończył się _ dużym zażenowaniem _, bo na krytykującą Białoruś deklarację końcową nie zgodziły się inne państwa Europy Wschodniej objęte PW.

_ - Warszawa, ledwie wziąwszy na siebie przewodnictwo w UE, wywołała skandal, nie umiejąc w należyty sposób zorganizować szczytu PW. Szczyt jeszcze nie zdążył się rozpocząć, a jego uczestnikom już zaproponowano projekt deklaracji końcowej skierowanej przeciw Białorusi _ - pisze dziennik, organ administracji prezydenta. Zdaniem _ SB _, UE _ nie udało się przedstawić własnego punktu widzenia jako wspólnego stanowiska _ i zatwierdzić _ polityki dyskryminacji _ w dokumencie.

Na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Warszawie kraje UE przyjęły wczoraj specjalną deklarację potępiającą łamanie praw człowieka, zasad demokracji i rządów prawa na Białorusi. Białoruska delegacja odmówiła udziału w spotkaniu.

Początkowo próbowano wypracować na szczycie wspólny, jednolity tekst deklaracji końcowej, w której byłby też zapis dotyczący sytuacji na Białorusi. Jednak przeciwne otwartemu krytykowaniu reżimu w Mińsku były państwa Partnerstwa Wschodniego. Różnice były na tyle duże, że państwa UE zdecydowały o wyłączeniu tej części z deklaracji i wstawieniu go w tekst osobnej deklaracji, który dotyczy tylko sytuacji na Białorusi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t110877.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialorus;musi;zwolnic;wiezniow;politycznych,198,0,923590.html) Białoruś musi zwolnić wieźniów politycznych Zaapelował o to podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego przewodniczacy Rady Europejskiej Harman Van Rompuy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t157700.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/liderzy;unii;europejskiej;krytykuja;bialorus,7,0,923399.html) Liderzy Unii Europejskiej krytykują Białoruś To jeden z efektów zakończonego dziś Szczytu Partnerstwa Wschodniego. Przywódców niepokoi łamanie praw człowieka na Białorusi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;to;kompromitacja;polskiej;dyplomacji,163,0,923555.html) PiS: To kompromitacja polskiej dyplomacji Prezes PiS Jarosław Kaczyński krytykuje rząd za to, że nie udało się doprowadzić do podpisania deklaracji w sprawie Białorusi przez wszystkich uczestników Szczytu Partnerstwa Wschodniego.
Tagi: szczyt partnerstwa wschodniego, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz