Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef Al-Kaidy oskarża USA o spisek, który miał obalić Mursiego

0
Podziel się

#
dochodzi wezwanie do Bractwa Muzułmańskiego
#

bErQQmwl

# dochodzi wezwanie do Bractwa Muzułmańskiego #

03.08. Kair (PAP/AFP,Reuters) - W nagraniu zamieszczonym w sobotę w internecie przywódca Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri oskarżył USA o uknucie wraz z egipską armią spisku, który miał na celu obalenie byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego.

15-minutowe nagranie dźwiękowe Zawahiriego zostało zamieszczone na forach internetowych dżihadystów.

bErQQmwn

"Krzyżowcy, ludzie świeccy i proamerykańska (egipska) armia porozumiały się (...), dzięki pieniądzom krajów Zatoki Perskiej i spiskowi Amerykanów, by obalić rząd Mohammeda Mursiego" - powiedział Zawahiri, który sam jest Egipcjaninem.

3 lipca, po fali protestów opozycji, która przetoczyła się przez cały Egipt, armia odsunęła od władzy Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego i cieszącego się poparciem islamistów. Od tego czasu w Egipcie w różnego rodzaju starciach i manifestacjach zginęło ponad 300 osób.

Zawahiri wezwał Bractwo Muzułmańskie i ich zwolenników, aby porzucili demokrację i starali się rządzić poprzez całkowite wdrożenie prawa islamskiego (szariatu). "Mówię tym wszystkim, którzy popierają Mursiego, że najpierw trzeba przyznać, iż legitymacja nie leży w wyborach, czy demokracji, lecz w szariacie" - powiedział lider Al-Kaidy.

"To, co stało się (w Egipcie), jest najlepszym dowodem na to, że obieranie demokracji jako ścieżki do islamskich rządów, zawiodło" - wskazał. (PAP) cyk/ fit/

bErQQmwt

14317423 14317447 14317599

bErQQmwO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)