Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef BBN spotkał się z kandydatami na stanowiska szefów CBA i SKW

0
Podziel się:

Szef BBN minister Stanisław Koziej przeprowadził w poniedziałek rozmowę z
Pawłem Wojtunikiem oraz ppłk. Piotrem Pytlem w ramach przygotowywania opinii prezydenta RP w
sprawie powołania ich na stanowiska szefów CBA i SKW - poinformowało BBN.

Szef BBN minister Stanisław Koziej przeprowadził w poniedziałek rozmowę z Pawłem Wojtunikiem oraz ppłk. Piotrem Pytlem w ramach przygotowywania opinii prezydenta RP w sprawie powołania ich na stanowiska szefów CBA i SKW - poinformowało BBN.

Kadencja Wojtunika jako szefa CBA kończy się 30 grudnia, premier Donald Tusk chce powołać go na kolejną. W listopadzie premier wyrażał zadowolenie z efektów pracy Wojtunika i stylu, w jakim sprawuje on funkcję szefa CBA, "nie szukając pozornych efektów".

W październiku premier odwołał z funkcji szefa SKW gen. Janusza Noska, oceniając, że nie zapewniał cichego, skutecznego i bezkonfliktowego działania służby. Według mediów odwołanie Noska mogło mieć związek z konfliktem między nim a ówczesnym wiceszefem MON Waldemarem Skrzypczakiem. W listopadzie zrezygnowali z pracy dwaj zastępcy Noska.

Kilkanaście dni temu sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydatury Wojtunika i Pytla.

Minister obrony Tomasz Siemoniak jako priorytetowe zadania dla SKW wymieniał wtedy walkę z korupcją, ochronę kontrwywiadowczą i bezpieczeństwo teleinformatyczne.

Kandydatury Pytla i Wojtunika pozytywnie zaopiniowało już Kolegium ds. Służb Specjalnych.

Przed powołaniem szefów służb specjalnych swoją opinię musi też wydać prezydent Bronisław Komorowski. Żadna z wydanych opinii nie jest wiążąca dla premiera. (PAP)

brw/ pz/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)