Notowania

mfw
15.06.2009 13:51

Szef MFW ostrożny. Najgorsze nie minęło

Dominique Strauss-Kahn spodziewa się poprawy na początku 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*- _ Najgorsza faza globalnego kryzysu ekonomicznego jeszcze nie minęła, ale istnieją oznaki, że świat zaczął się wydobywać z recesji _ - oświadczył dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn. *

Szef MFW powiedział, iż w znacznej mierze zgadza się z przedstawionym w trakcie weekendu przez ministrów finansów państw G8 poglądem, że gospodarka światowa wykazuje zachęcające oznaki stabilizacji. Jednocześnie zaapelował o ostrożność w ocenianiu globalnej sytuacji ekonomicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ G8: Koniec kryzysu? Ryzyko pozostaje duże ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/g8;koniec;kryzysu;ryzyko;pozostaje;duze,178,0,459442.html )

_ - Ich stanowisko jest takie, że powinniśmy zacząć dostrzegać pewne zachęcające oznaki, tym niemniej musimy być ostrożni. Znaczna część najgorszego jeszcze nie jest za nami _ - powiedział Strauss-Kahn.

_ - Spodziewamy się, jako MFW, poprawy na początku 2010 roku. Rok 2009 już mamy, wiemy, że jest to zły rok. W skali globalnej wzrost wyniesie minus 1,3 (procent), co jest pierwszym wzrostem ujemnym od czasu Wielkiego Kryzysu. Rok 2010 może być lepszy i oczekujemy poprawy w pierwszej połowie 2010 roku _ - dodał szef MFW.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rosja będzie musiała pożyczać po 10 mld dolarów rocznie ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;bedzie;musiala;pozyczac;po;10;mld;dolarow;rocznie,195,0,457667.html )
Tagi: mfw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz