Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MON z wizytą na Ukrainie

0
Podziel się

Minister obrony Tomasz Siemoniak udaje się w poniedziałek z roboczą wizytą
na Ukrainę, gdzie będzie rozmawiał m. in. o dwustronnej współpracy obronnej - poinformowało MON.

bEqHHTwB

Minister obrony Tomasz Siemoniak udaje się w poniedziałek z roboczą wizytą na Ukrainę, gdzie będzie rozmawiał m. in. o dwustronnej współpracy obronnej - poinformowało MON.

Tematem rozmów szefa MON z jego ukraińskim odpowiednikiem Pawło Lebiediewem będą zagadnienia dwustronnej współpracy techniczno-wojskowej i wymiany szkoleniowej, w tym słuchaczy uczelni wojskowych obu krajów, a także zaawansowanie prac nad tworzeniem litewsko-polsko-ukraińskiej brygady.

W trakcie wizyty Siemoniak, któremu będą towarzyszyć odpowiedzialny za uzbrojenie i modernizację wiceminister Waldemar Skrzypczak i szef Sztabu Generalnego gen. broni Mieczysław Gocuł, spotka się też z dowódcą ukraińskiej marynarki wojennej adm. Jurijem Iljinem.

bEqHHTwD

List intencyjny w sprawie utworzenia brygady przedstawiciele ministerstw obrony Polski, Litwy i Ukrainy podpisali w listopadzie 2009. Brygada ma być wykorzystywana w międzynarodowych operacjach pokojowych pod mandatem ONZ, UE i NATO. Pododdziały wydzielane do brygady pozostaną w swoich miejscach stałej dyslokacji i mają być podporządkowywane dowódcy brygady na czas ćwiczeń i misji. Dowództwo trójnarodowej brygady ma się mieścić w Lublinie.

Oprócz zacieśnienia współpracy wojskowej trzech państw sformowanie brygady ma aktywizować współpracę Ukrainy z NATO, według założeń na bazie brygady można by też powoływać kolejną grupę bojową Unii Europejskiej.(PAP)

brw/ bos/ mow/

bEqHHTxe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)