Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MSW: w razie potrzeby polscy policjanci nad Morzem Czarnym

0
Podziel się

Polscy policjanci mogą być oddelegowani do Bułgarii, by pomóc w zapewnieniu
bezpieczeństwa polskich turystów nad Morzem Czarnym - zapowiedział bułgarski wicepremier i minister
spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow po spotkaniu z szefem MSWiA Jerzym Millerem.

bEguxLtx

Polscy policjanci mogą być oddelegowani do Bułgarii, by pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa polskich turystów nad Morzem Czarnym - zapowiedział bułgarski wicepremier i minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow po spotkaniu z szefem MSWiA Jerzym Millerem.

Cwetanow po rozmowie z polskim ministrem, który przebywał w Sofii z roboczą wizytą, poinformował w czwartek, że taka forma współpracy została wprowadzona z Rumunią i strona polska wyraziła gotowość podjęcia w razie potrzeby analogicznego kroku.

Ministrowie ocenili jako bardzo skuteczną współpracę między obu resortami. Cwetanow zwrócił uwagę na dobre współdziałanie w zakresie zwalczania przestępczości, w tym zorganizowanej, i ukrywania nielegalnych dochodów. Tylko w 2009 r. w Polsce zatrzymano 23 Bułgarów, wyłudzających pieniądze z cudzych kont bankowych, oraz 12 osób, zajmujących się przemytem kobiet i zmuszaniem do prostytucji - dodał.

bEguxLtz

Dla Sofii bardzo ważne jest poparcie Polski dla przyłączenia się Bułgarii do strefy Schengen. "Wszyscy należymy do rodziny europejskiej i wszystkie drzwi wewnętrzne w tej rodzinie powinny być otwarte" - podkreślił Miller.

Cwetanow ocenił wysoko fakt, że minister Miller obiecał, iż polska policja wznowi poszukiwania zaginionej w 1998 r. 22-letniej Bułgarki, która ostatnio kontaktowała się z rodziną z terytorium Polski w 2002 r. "Na przykładzie jednej osoby pokazano, jak można współpracować w tak bolesnych sprawach jak porwania. Obiecuję pomoc w odnalezieniu tej osoby" - powiedział Miller. Jednocześnie podziękował władzom bułgarskim za pomoc w rozwiązaniu sprawy dzieci z mieszanego małżeństwa polsko-bułgarskiego, które zostały przekazane ich matce w Polsce.

Ewgenia Manołowa(PAP)

man/ kar/ mag/

bEguxLua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)