Notowania

wiadomości
18.05.2011 12:16

Szef MSWiA poleciał do Rosji

Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller poleciał w środę do Sankt Petersburga. Razem z szefem resortu sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim weźmie tam udział w czwartkowym spotkaniu przedstawicieli UE i Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller poleciał w środę do Sankt Petersburga. Razem z szefem resortu sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim weźmie tam udział w czwartkowym spotkaniu przedstawicieli UE i Rosji. *

Będzie to Rada ds. Wolności, Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, organizowana w ramach szczytu Unia Europejska - Rosja. Tematami obrad ma być m.in. współpraca w zakresie bezpieczeństwa i spraw wewnętrznych. Minister Miller wróci do Polski w piątek.

"W spotkaniu z przedstawicielami Rosji, poza polskimi ministrami, wezmą też udział przedstawiciele Węgier (które obecnie przewodniczą Radzie Europy - PAP) i Komisji Europejskiej" - powiedziała PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. Jak dodała "celem wizyty ministra nie są kwestie związane z komisją smoleńską".

Natomiast minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski będzie również uczestniczył w zaplanowanym na piątek i sobotę Międzynarodowym Forum Prawnym. Przed wyjazdem zapowiedział, że podczas wizyty w Rosji będzie chciał poruszyć temat sprowadzenia do Polski wraku Tu-154M. Zastrzegł jednak, że jego rozmowy, z rosyjskim odpowiednikiem Aleksandrem Konowałowem w tej sprawie mają jedynie charakter nieformalnych wniosków.(PAP)

pru/ pz/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz