Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef MSZ: Algieria uzna Narodową Radę Libijską, gdy utworzy ona rząd

0
Podziel się

Algieria jest gotowa uznać powstańczą Narodową Radę Libijską (NRL)
po utworzeniu przez nią reprezentatywnego rządu, złożonego z przedstawicieli wszystkich regionów -
powiedział w czwartek w Paryżu algierski minister spraw zagranicznych Murad Medelsi.

bEiJwmOJ

Algieria jest gotowa uznać powstańczą Narodową Radę Libijską (NRL) po utworzeniu przez nią reprezentatywnego rządu, złożonego z przedstawicieli wszystkich regionów - powiedział w czwartek w Paryżu algierski minister spraw zagranicznych Murad Medelsi.

Szef dyplomacji oświadczył we francuskim radiu Europe 1, że Algier nigdy nie rozważał kwestii udzielenia schronienia obalonemu libijskiemu dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu. Medelsi odrzucił oskarżenia o "dwuznaczność" stanowiska Algierii wobec Libii.

"Hipoteza, że Kadafi mógłby zapukać do naszych drzwi, nigdy nie była przez nas rozpatrywana" - powiedział minister, kilka godzin przed rozpoczęciem w Paryżu międzynarodowej konferencji pod hasłem "Przyjaciele Libii" w sprawie politycznego i gospodarczego wsparcia dla tego kraju po obaleniu reżimu Kadafiego.

bEiJwmOL

Media algierskie podały we wtorek, że jeśli Kadafi przekroczy granice Algierii, zostanie aresztowany i wydany Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu w Hadze.

Władze Algierii "ze względów humanitarnych" wydały w poniedziałek zgodę na wjazd na terytorium kraju żonie, dwóm synom i córce dyktatora, która we wtorek urodziła tam córeczkę.

Część powstańców libijskich oskarżała wcześniej władze w Algierze o wspieranie libijskiego dyktatora. (PAP)

jo/ ap/

bEiJwmOR

9693481 9693496

bEiJwmPm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)