Notowania

haiti
01.03.2010 20:06

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się na Haiti

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się we wtorek na Haiti, by rozmawiać tam o rekonstrukcji spustoszonego trzęsieniem ziemi kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton udaje się we wtorek na Haiti, by rozmawiać tam o rekonstrukcji spustoszonego trzęsieniem ziemi kraju. *

Unia Europejska obiecała ponad 700 mln euro pomocy humanitarnej dla zubożałego kraju, w którym w styczniowym trzęsieniu ziemi zginęło 220 tysięcy ludzi.

Ashton, krytykowana za to, że jeszcze nie udała się na Haiti, powiedziała w poniedziałek w Brukseli, że nie chciała zajmować miejsca w samolocie, które lepiej żeby zajął personel lub pomoc humanitarna. Początkowo zapotrzebowanie na pomoc dla Haiti doprowadziło do tego, że samoloty musiały czekać w kolejce na lądowanie lub były zawracane do sąsiedniej Dominikany.

Ashton dołączy do komisarz ds. pomocy humanitarnej UE Kristaliny Georgijewej, która przybyła w niedzielę do Port-au-Prince. Obie mają spotkać się z prezydentem Rene Prevalem i premierem Jean-Maksem Bellerive.

UE jak dotąd obiecała Haiti 315 mln euro na pomoc humanitarną, 100 mln na pomoc w odbudowie haitańskiej administracji rządowej i 300 mln na długofalową pomoc rozwojową. (PAP)

klm/ ro/

5772659

Tagi: haiti, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz