Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szefowie konsorcjum Viktoria oskarżeni ws. afery paliwowej

0
Podziel się

25 osób, w tym trzech przedstawicieli
konsorcjum Viktoria, odpowie przed sądem za udział w tzw. aferze
paliwowej. Krakowski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej
skieruje w poniedziałek akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu
Okręgowego w Krakowie - poinformował PAP naczelnik wydziału prok.
Marek Wełna.

bEgUAGZN

25 osób, w tym trzech przedstawicieli konsorcjum Viktoria, odpowie przed sądem za udział w tzw. aferze paliwowej. Krakowski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej skieruje w poniedziałek akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Krakowie - poinformował PAP naczelnik wydziału prok. Marek Wełna.

Oskarżonym zarzucono oszustwo, przywłaszczenie należności na szkodę Skarbu Państwa, pranie brudnych pieniędzy i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Wśród oskarżonych znajdują się organizatorzy grupy, przedstawiciele średniego szczebla zarządzających oraz hurtownicy.

Akt oskarżenia dotyczy dwóch wątków. Jednym z nich jest obrót olejami technologicznymi, sprzedawanymi jako oleje napędowe, w wyniku którego szkoda odbiorców indywidualnych miała wynieść blisko 22 mln zł. Drugim wątkiem jest nielegalny obrót paliwami sprowadzanymi z Niemiec - chodzi o przemyt na podstawie sfałszowanych dokumentów 8,5 mln litrów paliwa, w wyniku którego Skarb Państwa poniósł szkody w wysokości 17 mln zł. Akt oskarżenia liczy 1125 stron, w sprawie zgromadzono 327 tomów akt głównych. (PAP)

bEgUAGZP

hp/ pz/ mag/

bEgUAHaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)