Notowania

wiadomości
01.12.2011 14:55

Sześciu kibiców zatrzymanych przed i po meczu Legii z PSV Eindhoven

Stołeczni policjanci zatrzymali sześciu pseudokibiców, którzy wywoływali burdy przed i po środowym, przegranym przez warszawską Legię, meczu z holenderskim PSV Eindhoven - poinformowała PAP w czwartek oficer prasowy śródmiejskiej policji Agnieszka Hamelusz.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Stołeczni policjanci zatrzymali sześciu pseudokibiców, którzy wywoływali burdy przed i po środowym, przegranym przez warszawską Legię, meczu z holenderskim PSV Eindhoven - poinformowała PAP w czwartek oficer prasowy śródmiejskiej policji Agnieszka Hamelusz. *

Dodała, że trzy osoby zostały zatrzymane jeszcze przed meczem. Grupa kibiców wywołała awanturę w autobusie miejskim. "Mężczyźni zachowywali się wulgarnie i pili piwo w autobusie. Interweniował patrol policji, który wyprosił z pojazdu pięć osób. Trzy z nich zaatakowały funkcjonariuszy, a później próbowały uciec" - zaznaczyła Hamelusz.

21-letni Michał Ch., 25-letni Jakub W. i 26-letni Tomasz B. trafili do policyjnej izby zatrzymań. Będą odpowiadać za naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy; grozi za to do 3 lat więzienia.

Trzech innych mężczyzn trafiło na komendę po meczu w związku z niestosowaniem się do poleceń ochrony i naruszeniem nietykalności jednego z ochroniarzy.

Piłkarze Legii Warszawa przegrali na własnym boisku z PSV Eindhoven 0:3. Spotkanie odbywało się w ramach Ligii Europy UEFA. (PAP)

pru/ bos/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz