Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szesnastu finalistów jarocińskiego rockowiska

0
Podziel się

Szesnaście amatorskich zespołów wystąpi w finale "Jarocin Festiwal 2011",
który w dniach 15-17 lipca odbędzie się w Jarocinie (Wielkopolska). Dziesięć spośród kilkuset
zgłoszonych kapel wybrało już jury.

bEhVvHdx

Szesnaście amatorskich zespołów wystąpi w finale "Jarocin Festiwal 2011", który w dniach 15-17 lipca odbędzie się w Jarocinie (Wielkopolska). Dziesięć spośród kilkuset zgłoszonych kapel wybrało już jury.

Jeszcze przed festiwalem zagrają one we Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie i Krakowie. Są to: Magnificient Muttley, The Ploy, Mouga, Noko, Alien Autopsy, Dead On Time, Vermones, Uniqplan, God's Gotta Boyfriend i Futuristen.

Jak poinformowała PAP poznańska Agencja Go Ahead, organizator konkursu, kolejnych sześć spośród 20 finalistów zespołów zostanie wybranych do 1 czerwca w głosowaniu internautów.

bEhVvHdz

"W sumie szesnastu finalistów zaprezentuje się przed publicznością oraz profesjonalnym jury. Jury wskaże sześć wyróżnionych zespołów, które od 15 do 16 lipca będą rywalizować o względy publiczności i uznanie jury" - poinformowali organizatorzy.

Zwycięzcy wystąpią na głównej scenie, na zakończenie festiwalu. Laureat publiczności zostanie uhonorowany prestiżowym "Złotym Kameleonem".

Według Tomasza Waśko z Agencji Go Ahead, konkurs jest beż wątpienia najważniejszym w kraju przeglądem młodych kapel. "Konkurs wykreował już +niezliczoną ilość+ ważnych dla polskiej muzyki formacji" - powiedział.

Jarocińskie rockowiska poprzedziły organizowane przez całą dekadę lat siedemdziesiątych Wielkopolskie Rytmy Młodych. Początkowo były to imprezy o zasięgu lokalnym. W 1973 r. po raz pierwszy zaproszono także zawodowych muzyków. Gwiazdą był wtedy zespół Anawa. Od 1980 r. festiwal w Jarocinie przekształcił się w I Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a później - w Festiwale Muzyków Rockowych (FMR).

bEhVvHdF

W tym roku samorząd Jarocina dołoży do festiwalu 340 tys. zł. - powiedział PAP Waśko. Dodał, że całkowite koszty organizacji imprezy są jeszcze szacowane. W ubiegłym roku wyniosły one ponad milion złotych.

Ostatni z niezapomnianych dla wielu fanów słynnych w całym kraju FMR w Jarocinie odbył się w 1994 r. Doszło wtedy do starć z policją i imprezę przywrócono dopiero w 2005 r.

Waśko ocenia, że ubiegłoroczna impreza odniosła wielki sukces. Fani mieli okazję wysłuchać znakomitych zespołów, takich jak m.in. odrodzonej tylko na jeden koncert Pidżamy Porno, kierowanej przez Beth Ditto grupy Gossip, TSA, Dezertera, Biffy Clyro, Comy, Ska-P, Gallows.(PAP)

zak/ abe/

bEhVvHea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)