Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szlak kolejowy Zakopane-Kraków - bez utrudnień

0
Podziel się

Kraków
#

bEhZLVOZ

Kraków #

22.01. Bielsko-Biała (PAP) - Szlak kolejowy z Zakopanego do Krakowa jest już drożny - poinformował w piątek szef Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu Henryk Gil. W południe na przejeździe kolejowym w Dąbrówce (pow. wadowicki) pod pociąg osobowy wjechało BMW. Kierowca i pasażer trafili do szpitala.

Uszkodzenia były dość poważne - złamany w wyniku wypadku żelbetonowy słup sieci trakcyjnej upadł na skład pociągu, w którym złamał się pantograf. "Brygady remontowe szybko uporały się z uszkodzeniami i szlak jest drożny. Usunięto złamany słup trakcyjny. Pociągi w miejscu wypadku na razie muszą jeszcze opuszczać pantografy, by ich nie połamać, ale w nocy z piątku na sobotę ustawiony zostanie nowy słup" - powiedział Gil.

bEhZLVPb

Rzecznik wadowickiej policji Elżbieta Goleniowska-Warchał poinformowała, że kierowca BMW wjechał na przejazd, choć zabraniała tego sygnalizacja. W chwili wypadku wszystkie urządzenia kolejowe były sprawne.

Wypadek spowodował spore opóźnienia pociągów. Kolej, do czasu udrożnienia szlaku, zorganizowała komunikację zastępczą. (PAP)

szf/ bno/

bEhZLVPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)