Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szlaki turystyczne w Tatrach słowackich zamknięte na zimę

0
Podziel się:

Ze względu na ochronę przyrody od piątku zamknięte zostają wszystkie
wysokogórskie szlaki turystyczne w słowackiej części Tatr. Otwarte będą ponownie od 16 czerwca
przyszłego roku.

bEsuBruJ

Ze względu na ochronę przyrody od piątku zamknięte zostają wszystkie wysokogórskie szlaki turystyczne w słowackiej części Tatr. Otwarte będą ponownie od 16 czerwca przyszłego roku.

Jak informują władze Lasów Państwowych Tatrzańskiego Parku Narodowego, na Słowacji szlaki zamykane są ze względu na ochronę przyrody, głównie kozic i świstaków, a także szczególnie narażonej na wiosnę flory.

Słowacy zamykają wysokogórskie szlaki w Tatrach co roku na czas zimy i wiosny; w sumie około 200 km oznakowanych ścieżek. W sezonie zimowym pozostaną otwarte schroniska górskie, poza najwyżej położonym w Tatrach schroniskiem pod Rysami.

bEsuBruL

Dla turystów wędrujących po polskiej części Tatr ograniczenie oznacza, że nie będzie możliwe przechodzenie na szlaki po południowej stronie gór. Najbardziej popularne wśród polskich turystów szlaki słowackie łączą się z naszymi traktami na granicy państwa m.in. na Rysach, Kasprowym Wierchu, Wołowcu czy Grzesiu.

Szlaki turystyczne po polskiej stronie Tatr są otwarte przez cały rok, ale od 1 kwietnia do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po górach od zmroku do świtu. Takie ograniczenie związane jest z ochroną przyrody. (PAP)

szb/ je/ jbr/

bEsuBrvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)