Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lewica
25.02.2006 16:17

Szmajdziński: Lewica wykorzysta wybory samorządowe do zjednoczenia się

25.2.Kraków (PAP) - Lewica wykorzysta wybory samorządowe do zjednoczenia się - zapewnia przewodniczący klubu parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński. "Trwają intensywne rozmowy w tej sprawie, w marcu znane będą nazwiska wspólnych kandydatów do samorządów na szczeblach gminnych, miejskich i wojewódzkich" - powiedział w sobotę PAP Szmajdziński.

Podziel się
Dodaj komentarz

*25.2.Kraków (PAP) - Lewica wykorzysta wybory samorządowe do zjednoczenia się - zapewnia przewodniczący klubu parlamentarnego SLD Jerzy Szmajdziński. "Trwają intensywne rozmowy w tej sprawie, w marcu znane będą nazwiska wspólnych kandydatów do samorządów na szczeblach gminnych, miejskich i wojewódzkich" - powiedział w sobotę PAP Szmajdziński. *

"Instytucjonalizują się porozumienia na szczeblu regionalnym, w marcu będziemy mogli już mówić o kandydatach na prezydentów, burmistrzów i wójtów, będą prawie gotowe listy kandydatów do samorządów gminnych, miejskich i wojewódzkich" - powiedział. Dodał, że "ta dyskusja jest bardzo intensywna, towarzyszy jej ogromne zainteresowanie ludzi lewicy wspólnym blokiem".

Szmajdziński, pytany o nazwiska kandydatów stwierdził, że "nie ma jeszcze kandydatur, trwają rozmowy".

Jego zdaniem, "wybory samorządowe to ważny sprawdzian dla lewicy, dla jej zdolności do programowej integracji i zachęcenia wyborców, by nie koncentrowali się na wyborze między Polską solidarną a liberalną, tylko byli za Polską postępu społecznego, kraju otwartego, tolerancyjnego światopoglądowo, który chce odgrywać znaczącą rolę w UE i w którym jasny jest rozdział państwa od Kościoła".

Jak stwierdził, "wyniki wyborów uświadomiły liderom lewicy, że siła jest tylko w jedności, że różnic programowych nie ma, a różnice personalne powinny ustąpić aby nie stawiać elektoratu lewicy w trudnej sytuacji". "Porozumienie programowe jest możliwe, niezbędne i konieczne w sytuacji agresji prawicy, agresji PiS" - podkreślił Szmajdziński.

Jerzy Szmajdziński brał udział w odbywającej się w sobotę w Krakowie dyskusji programowej SLD w Krakowie "Lewica a postęp społeczny". (PAP)

hp/ tot/

Tagi: lewica, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz