Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szmajdziński o Cimoszewiczu: kandydatura merytoryczna i kompetentna

0
Podziel się

To kandydat merytoryczny i kompetentny - tak
kandydaturę Włodziemierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego
Rady Europy ocenia wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński
(Lewica).

bCYrVIbV

To kandydat merytoryczny i kompetentny - tak kandydaturę Włodziemierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego Rady Europy ocenia wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (Lewica).

Szef gabinetu premiera Sławomir Nowak poinformował w piątek rano w TVN24, że Cimoszewicz - b. premier, b. szef MSZ, a dziś senator niezależny - jest kandydatem Polski na funkcję sekretarza generalnego Rady Europy.

Szmajdziński przyznał jednocześnie w piątkowej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że decyzja o zgłoszeniu kandydatury Cimoszewicza jest dla niego zaskakująca. "Rządzący sięgają po polityków opozycji, to jest niespodzianka, na pewno" - powiedział wicemarszałek.

"To dobra kandydatura i mam nadzieję, że została zgłoszona w celu doprowadzenia sprawy do końca i że Włodzimierz Cimoszewicz zostanie sekretarzem generalnym Rady Europy" - zaznaczył Szmajdziński.

bCYrVIbX

Dodał, że nie chce "budować żadnych spekulacji wokół kandydatury Cimoszewicza, życząc rządowi powodzenia w tej sprawie". "Na komentarze, gdyby się to nie udało, przyjdzie czas po" - zastrzegł Szmajdziński. (PAP)

mkr/ ura/ jbr/

bCYrVIcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)