Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
09.03.2009 15:11

Szmajdziński: Olejniczak prawdopodobnie "jedynką" warszawskiej listy SLD do PE

Na pierwszym miejscu warszawskiej listy kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej znajdzie się Wojciech Olejniczak - poinformował w poniedziałek w Gdyni wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Na pierwszym miejscu warszawskiej listy kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej znajdzie się Wojciech Olejniczak - poinformował w poniedziałek w Gdyni wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD). *

O to, kto będzie liderem warszawskiej listy Sojuszu w eurowyborach, zapytał Szmajdzińskiego na konferencji prasowej, w przerwie konferencji poświęconej 10-leciu NATO, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. Szmajdziński odparł: "wszystko wskazuje na to", iż będzie to Wojciech Olejniczak.

Na pytanie, kiedy sprawa będzie przesądzona, wicemarszałek odparł, że najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.

Sam Olejniczak, pytany przez dziennikarzy w Warszawie o swój start w wyborach do PE, powiedział, że to nie jest jeszcze czas, by mówić o listach wyborczych.

"Przyjdzie taki moment - będzie decyzja podjęta. Dzisiaj rozmawiamy z kolegami z SLD o tym, jak najlepiej przygotować się do kampanii wyborczej, jak najszybciej z tą kampanią wystartować" - podkreślił szef klubu Lewicy.

Jak dodał, klamka w sprawie jego startu jeszcze nie zapadła. "To jeszcze nie ten moment" - zaznaczył. Zapowiedział też, że w najbliższych dniach ogłoszony zostanie manifest programowy SLD w wyborach do europarlamentu. (PAP)

aks/aj/ mkr/ woj/

Tagi: sld, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz