Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sztafeta z udziałem niepełnosprawnych pobiegnie z Łodzi do Warszawy

0
Podziel się

Ponad 20 osób, w tym kilkunastu niepełnosprawnych, weźmie udział w sztafecie
integracyjnej, która w najbliższy weekend pod hasłem "Najlepsza Forma Mojego Życia" pokonać ma
trasę z Łodzi do Warszawy. Będzie ona jednym z elementów Festiwalu Sztuka Integracji 2011.

bEgwyXnV

*Ponad 20 osób, w tym kilkunastu niepełnosprawnych, weźmie udział w sztafecie integracyjnej, która w najbliższy weekend pod hasłem "Najlepsza Forma Mojego Życia" pokonać ma trasę z Łodzi do Warszawy. Będzie ona jednym z elementów Festiwalu Sztuka Integracji 2011. *

Grupa biegaczy, w tym niepełnosprawni na wózkach, wystartuje w sobotę o godz. 20 z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Sztafeta zakończy się w niedzielę późnym popołudniem na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w stolicy. Finałem będzie prezentacja filmu dokumentalnego "Najlepsza Forma Mojego Życia" o Zbyszku Stefaniaku, niepełnosprawnym sportowcu.

Dokument, którego premiera odbędzie się w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, pokazuje jak poruszający się o kulach sportowiec trenuje w samotności, żeby startować w biegach maratońskich w całej Europie.

bEgwyXnX

"Głównym celem biegu jest propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz integracji społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem aktywnej rehabilitacji i terapii poprzez sport" - powiedział PAP współorganizator sztafety Piotr Sobczak z Wyższej Szkoły Pedagogicznej (WSP) w Łodzi.

Trasa sztafety podzielona będzie na 10-kilometrowe odcinki. Każdy z uczestników będzie mógł pokonać ją na kilku zmianach. W sumie na wszystkich odcinkach uczestniczyć będzie ok. 12-14 osób niepełnosprawnych, m.in. Zbyszek Stefaniak, rugbyści na wózkach z Łodzi i Warszawy oraz niepełnosprawny student z WSP.

Razem z osobami niepełnosprawnymi pobiegną m.in. dwaj strażnicy miejscy z Łodzi, studenci i pracownicy WSP oraz nauczyciele z łódzkich szkół. Jeden odcinek trasy pokonywać mają wspólnie dwie osoby, w tym jedna niepełnosprawna - dodał Sobczak.

Sztafeta będzie zabezpieczana przez kilka samochodów i karetkę. Każdy z biegaczy po skończonej zmianie będzie mógł się zregenerować w busie, pilotującym uczestników na całej trasie.

bEgwyXod

Happening biegowy organizują Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi oraz Fundacja Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnym "Zawsze Potrzebni". Honorowym patronat nad wydarzeniem objęły: wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska oraz prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. (PAP)

szu/ itm/

bEgwyXoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)