Notowania

wiadomości
11.07.2011 16:44

Szubielska Radcą Prawnym Roku; nagroda dla dziennikarza PAP

Mecenas Dorota Szubielska z Warszawy została wyróżniona tytułem Radcy Prawnego Roku, nadanym przez Krajową Radę Radców Prawnych. Samorząd radcowski po raz pierwszy obchodził Dzień Radcy Prawnego. Tytuł Dziennikarza Roku samorząd przyznał Wojciechowi Tumidalskiemu z PAP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mecenas Dorota Szubielska z Warszawy została wyróżniona tytułem Radcy Prawnego Roku, nadanym przez Krajową Radę Radców Prawnych. Samorząd radcowski po raz pierwszy obchodził Dzień Radcy Prawnego. Tytuł Dziennikarza Roku samorząd przyznał Wojciechowi Tumidalskiemu z PAP.

Radcowski samorząd zawodowy, zrzeszający około 30 tysięcy radców prawnych, uchwalił w zeszłym roku, że corocznie 6 lipca będzie obchodził Dzień Radcy Prawnego - datę wybrano na pamiątkę uchwalenia 6 lipca 1982 r. ustawy o radcach prawnych, która powołała do życia tę korporację. Z początku radcowie prawni występowali głównie w sądach gospodarczych i arbitrażowych, obecnie ich uprawnienia są prawie tak szerokie jak adwokackie - nie mogą oni jedynie występować jako obrońcy oskarżonych w sprawach karnych.

W czasie obchodów Dnia Radcy Prawnego w Warszawie kapituła Krajowej Rady Radców Prawnych wręczyła tytuły Radcy Prawnego Roku, Dziennikarza Roku, Redakcji Roku, wyróżniono też Organizację Pozarządową Roku i Produkt Roku. Wręczono też dwa wyróżnienia i nagrodę w konkursie "Innowacyjna Kancelaria 2011", organizowanym przez radców już po raz drugi. Uhonorowano w ten sposób kancelarie prawne wprowadzające w swej działalności różne usprawnienia.

Mec. Szubielska odebrała tytuł Radcy Prawnego Roku 2011 za "zasługi dla zawodu i samorządu radcowskiego". Dziennikarzem Roku został Wojciech Tumidalski z PAP za "rzetelne i bezstronne informowanie o zagadnieniach wymiaru sprawiedliwości w Polsce". Tytułem Redakcji Roku 2011 wyróżniono miesięcznik "Forbes", doceniony za "zaangażowanie w propagowanie profesjonalnej informacji o systemie prawnym w Polsce, za przedstawianie i tłumaczenie zjawisk zachodzących w świecie biznesu".

"Dzień Radcy Prawnego to święto szczególne; w tym dniu wszyscy radcowie prawni w całym kraju mogą wspólnie spotkać się podczas organizowanych przez Okręgowe Izby Radców Prawnych uroczystości regionalnych" - mówił Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych na głównych uroczystościach Dnia Radcy Prawnego, które odbyły się 8 lipca 2011 w Warszawie.

Organizacją Pozarządową Roku 2011 wybrane zostało, istniejące od 1981 roku, zrzeszające studentów prawa, Stowarzyszenie Elsa Poland, które nagrodzono za "wkład w edukację prawną studentów, rozwój powszechnej edukacji prawniczej, wspieranie poczucia odpowiedzialności społecznej wśród studentów prawa i młodych prawników". Kapituła radców prawnych przyznała też nagrodę Produkt Roku 2011 - otrzymało je prawnicze wydawnictwo C.H. Beck, docenione za "uruchomienie nowoczesnych i innowacyjnych kanałów komunikacyjnych".

Nagrodę główną i tytuł "Innowacyjna Kancelaria 2011" przyznano Kancelarii Radcowskiej Kubat i Wspólnicy z siedzibą w Poznaniu. Uhonorowano ją za stworzenie "innowacyjnego systemu komunikacji z klientami obsługiwanymi przez Kancelarię, a także między samymi pracownikami". Dwa wyróżnienia trafiły do kancelarii radcowsko-adwokackiej CWW S. Cetera, M. Węgrzyn-Wysocka i Wspólnicy oraz kancelarii "Fortak i Karasiński". (PAP)

mja/ bos/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz