Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwajcaria: Podwójne życie powodem odebrania obywatelstwa

0
Podziel się

Turek, który otrzymał szwajcarskie obywatelstwo po poślubieniu
Szwajcarki, będzie musiał zwrócić paszport, ponieważ jednocześnie był w nieformalnym związku z inną
kobietą, z którą miał dzieci - ujawnił we wtorek szwajcarski Trybunał Federalny.

bEhnjklN

Turek, który otrzymał szwajcarskie obywatelstwo po poślubieniu Szwajcarki, będzie musiał zwrócić paszport, ponieważ jednocześnie był w nieformalnym związku z inną kobietą, z którą miał dzieci - ujawnił we wtorek szwajcarski Trybunał Federalny.

Mężczyzna wiódł podwójne życie. Przez 26 lat był mężem o 20 lat starszej od siebie Szwajcarki, z którą miał córkę. Jednocześnie cztery razy do roku wracał do Turcji, gdzie spotykał się ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa - matką trójki wspólnych dzieci. Swoją drugą rodzinę Turek wspierał finansowo.

W 2003 roku dzięki małżeństwu z obywatelką Szwajcarii mężczyzna otrzymał obywatelstwo tego kraju. Podczas procedury naturalizacyjnej ukrywał on informacje na temat swojego nieformalnego związku w Turcji.

bEhnjklP

Szwajcarska żona wiedziała o związku męża z Turczynką, jednak ze względu na córkę nie ujawniała tych informacji. Po pewnym czasie mężczyzna rozwiódł się ze Szwajcarką, aby poślubić turecką wybrankę.

W 2008 roku federalne biuro ds. migracji zdecydowało się na cofnięcie naturalizacji. Trybunał Federalny - najwyższy organ sądowniczy w Szwajcarii - podtrzymał tę decyzję, podkreślając, że nadanie obywatelstwa w skutek zawarcia małżeństwa jest dopuszczane tylko w przypadkach związków monogamicznych. Uznano, że utrzymując drugą rodzinę w Turcji, złamał tę zasadę. Decyzja Trybunału została upubliczniona we wtorek. (PAP)

jhp/ ap/

6301724

bEhnjkmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)