Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwajcaria umacnia obronę swej infrastruktury informacyjnej

0
Podziel się:

Kontrakty dotyczące infrastruktury informacyjnej o kluczowym znaczeniu będą w miarę możliwości powierzane tylko tym firmom, które działają wyłącznie na podstawie prawa szwajcarskiego.

Szwajcaria umacnia obronę swej infrastruktury informacyjnej
(chaojikazu/CC/Flickr)
bESijQPV

Rząd Szwajcarii ogłosił zaostrzenie środków bezpieczeństwa systemów komputerowych i telefonii w kraju, co - jak pisze agencja Associated Press - może wykluczyć firmy zagraniczne z ważnych kontraktów w dziedzinie technologii i łączności.

Jako powód Rada Federalna (rząd) podała obawy przed szpiegostwem.

Postanowiono, że kontrakty dotyczące infrastruktury informacyjnej o kluczowym znaczeniu _ będą w miarę możliwości powierzane tylko tym firmom, które działają wyłącznie na podstawie prawa szwajcarskiego, których większość właścicieli jest w Szwajcarii i które świadczą swe wszystkie usługi z terytorium szwajcarskiego _.

bESijQPX

Agencja AP odnotowuje w tym kontekście, że Edward Snowden, który ujawnił globalne programy inwigilacji amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), pracował dla CIA w przedstawicielstwie USA przy ONZ w Genewie w latach 2007-2009.

Dokumenty przekazane mediom przez Snowdena sugerują, że wielkie amerykańskie i brytyjskie firmy sektora technologii informacyjnej współpracowały ze służbami wywiadowczymi swoich krajów.

Czytaj więcej w Money.pl

bESijQQy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)