Notowania

pożar
28.06.2013 21:49

Szwecja: Ugaszono groźny pożar w Malmoe

Strażacy ugasili dziś wieczorem pożar, który wybuchł dzień wcześniej w stacji recyklingu w porcie w Malmoe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrlins/CC/Flickr)

Strażacy ugasili dziś wieczorem pożar, który wybuchł dzień wcześniej w stacji recyklingu w porcie w Malmoe. Ogień spowodował powstanie toksycznej chmury nad cieśniną Sund między Szwecją a Danią. Nie ma zagrożenia dla ludzi.

W Malmoe spłonęło około tysiąca metrów kwadratowych odpadów elektronicznych. Toksyczny dym przemieścił się w kierunku morza i nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Malmoe - poinformowały służby ratunkowe. Zaapelowano jednak o pozamykanie okien i wyłączenie klimatyzacji.

Pożar wybuchł w czwartek wieczorem, kiedy na terenie składowiska odpadów nie było już pracowników. Nikt nie został ranny.

Według Annette Bjoerklund z firmy Stena, właściciela stacji recyklingu, źródłem ognia był najprawdopodobniej _ nieposortowany materiał _. _ Mogło dojść do samozapłonu akumulatora _ - podkreśliła.

W nocy z czwartku na piątek nad ugaszeniem ognia pracowało 30-40 strażaków, w piątek akcja była kontynuowana. Do gaszenia pożaru włączono 10 wozów oraz dźwig. Akcję utrudniały występujące w płonących odpadach niebezpieczne związki chemiczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile dostają za wejście w ogień? Tysiąc stopni Celsjusza, zwęglone ciała i pułapki w płonących domach. Taka praca wymaga silnych nerwów.
Firmy oskarżone o wywoływanie pożarów O nielegalne wypalanie traw pod plantacje rząd Indonezji oskarża osiem dużych firm.
Zamek w ogniu. Ma ponad 700 lat Do akcji skierowano wszystkie dostępne jednostki z okolic Rygi.
Tagi: pożar, malmoe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz