Notowania

wyniki
22.07.2010 14:22

Szwecja: Znaczna poprawa wyników producenta ciężarówek Volvo

Wytwarzający ciężarówki i autobusy szwedzki koncern Volvo poinformował w czwartek o osiągnięciu w II kwartale br. zysku netto w wysokości 3,2 mld koron (339 mln euro), podczas gdy w analogicznym okresie 2009 roku odnotował stratę 5,5 mld euro (582 mln euro).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wytwarzający ciężarówki i autobusy szwedzki koncern Volvo poinformował w czwartek o osiągnięciu w II kwartale br. zysku netto w wysokości 3,2 mld koron (339 mln euro), podczas gdy w analogicznym okresie 2009 roku odnotował stratę 5,5 mld euro (582 mln euro). *

Obroty spółki wzrosły w tym samym czasie o 31 proc., do 68,8 mld koron (7,3 mld euro). Sprzedaż ciężarówek wyniosła 42 614 sztuk, podczas gdy rok wcześniej było to 29 651 sztuk.

Jak oświadczył w siedzibie zarządu koncernu w Goeteborgu jego prezes Leif Johansson, godne uwagi są zarówno "stopniowa poprawa na większości rynków", jak i zwiększenie marży zysku we wszystkich dziedzinach działalności. "Nasz potencjał dochodów wzrósł dzięki zwiększonemu popytowi, rygorystycznej kontroli kosztów i pozytywnemu trendowi wydajności" - zaznaczył.

Według Johanssona, "korzystny rozwój sytuacji rynkowej" obserwuje się przede wszystkim w Azji i Ameryce Południowej, podczas gdy skala sprzedaży w Europie, Ameryce Północnej i Japonii utrzymuje się wciąż na historycznie niskim poziomie.

Producent ciężarówek Volvo funkcjonuje niezależnie od produkującej samochody osobowe firmy Volvo Car, którą od Forda odkupił chiński koncern Geely. (PAP)

dmi/ ro/

6657045

Tagi: wyniki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz