Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwedzi boją się zamachów. Podnoszą stan gotowości

0
Podziel się

Służby specjalne nie potwierdzają bezpośredniego zagrożenia.

Szwedzi boją się zamachów. Podnoszą stan gotowości
(Bengt Nyman/CC/Flickr)
bEhyvTjF

Szwecja podniosła stan gotowości antyterrorystycznej z poziomu drugiego do trzeciego w pięciostopniowej skali w związku ze zwiększonym ryzykiem zamachu. Jednak według służb specjalnych SAPO kraj nie stoi w obliczu bezpośredniego zagrożenia.

_ - W Szwecji istnieje ryzyko zamachu. Jednak to, że podwyższyliśmy stan gotowości, oznacza, iż kontrolujemy sytuację. Naszym zdaniem nie ma bezpośredniego zagrożenia _ - powiedział szef SAPO Anders Danielsson. Według niego nie chodzi o zamach, do którego mogłoby dojść w najbliższym czasie - pisze dziennik _ Dagens Nyheter _.

Siły bezpieczeństwa otrzymały sygnały o _ zwiększonej aktywności w pewnych kręgach _, które najprawdopodobniej chciały zaatakować Szwecję - powiedział Danielsson. Szef SAPO nie sprecyzował jednak, o jakie kręgi chodzi.

bEhyvTjH

Nie podał także, czy podniesienie poziomu gotowości ma związek z ujawnieniem w ostatnich dniach przez brytyjskie media przygotowań do ataków na wzór tych z Bombaju w 2008 roku w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t100345.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francuzi;chca;odbierac;obywatelstwo;przestepcom,32,0,684576.html) Francuzi chcą odbierać obywatelstwo przestępcom Kontrowersyjny zapis poparła izba niższa parlamentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t99662.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polscy;zolnierze;zatrzymali;jednego;z;wazniejszych;talibow,40,0,684072.html) Polscy żołnierze zatrzymali jednego z ważniejszych talibów Talib schwytany przez komandosów w Afganistanie jest odpowiedzialny za terroryzm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/domniemany;wiezien;cia;oskarza;polske,58,0,679226.html) Domniemany więzień CIA oskarża Polskę Saudyjczyk chce by zbadano sprawę tortur, jakim rzekomo poddawano go w Szymanach.
bEhyvTki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)