Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwedzka para królewska wydała obiad na cześć pary prezydenckiej

0
Podziel się

Król Szwecji Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia w czwartek wieczorem wydali
obiad na cześć polskiej pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich. To ostatni punkt wizyty
szwedzkiej pary królewskiej w Warszawie, piątek goście spędzą na Dolnym Śląsku.

bEhxVVjF

*Król Szwecji Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia w czwartek wieczorem wydali obiad na cześć polskiej pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich. To ostatni punkt wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Warszawie, piątek goście spędzą na Dolnym Śląsku. *

Do warszawskiego hotelu Sheraton - na zaproszenie króla Szwecji z małżonką - przybyli na wieczorne spotkanie politycy, dyplomaci, ludzie nauki i ekonomiści z obu krajów.

Z informacji PAP wynika, że zarówno potrawy serwowane gościom, jak i zastawa użyta podczas uroczystego obiadu zostały specjalnie przywiezione ze Szwecji.

bEhxVVjH

Zaproszone na królewski obiad panie ubrane były w długie suknie o różnych odcieniach. Królowa Sylwia miała suknię długą, szafirową, zdobioną na górze.

Gośćmi na obiedzie byli m.in.: prezydenci Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i Wrocławia Rafał Dutkiewicz, których miasta znalazły się w programie wizyty pary królewskiej w Polsce.

Na obiad zaproszono także m.in. żonę ministra spraw zagranicznych Anne Applebaum, wiceminister spraw zagranicznych Grażynę Bernatowicz, prymasa Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w Polsce Celestino Migliore oraz współpracowników prezydenta.

Piątek - trzeci dzień wizyty w Polsce - para królewska spędzi na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu król odwiedzi m.in. stadion budowany na Euro 2012. W Świdnicy zwiedzi protestancki kościół Pokoju - największą drewnianą świątynię na świecie, wybudowaną w połowie XVII wieku dzięki wstawiennictwu szwedzkiego króla.(PAP)

bEhxVVjN

eaw/ la/ bk/

bEhxVVki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)